Agencja SANA poinformowała, że oddziały Syryjskiej Armii Arabskiej wkroczyły w poniedziałek do miast Saraqeb w południowo-wschodniej części Idlib. Zdaniem agencji nastąpiło to po zaciekłych starciach z organizacjami terrorystycznymi wspieranymi przez reżim turecki.

Reporter SANA zakomunikował, że jednostki wojskowe wkroczyły do ​​Saraqeb po długich walkach z organizacjami terrorystycznymi wspieranymi przez Turcję. Aktualnie syryjskie wojsko pracuje nad zabezpieczeniem miasta, które zostało pozostawione przez terrorystów.

Zdaniem agencji, syryjskie siły zbrojne przez całą niedzielę atakowały terrorystów skoncentrowanymi uderzeniami. Jednostki Syryjskiej Armii Arabskiej zestrzeliły w niedzielę 3 tureckie drony.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zaostrzenie sytuacji w Idlib obserwujemy od 27 lutego, po tym, jak 33 żołnierzy tureckich zginęło w czasie nalotu w Damaszku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy wcześniej, w niedzielę syryjska armia poinformowała o zamknięciu przestrzeni powietrznej nad północno-zachodnią częścią kraju czyli nad prowincją Ildib. Komunikat zawierał także informacje, że zestrzelone zostaną wszystkie obiekty, które pojawią się w tej przestrzeni.

„Każdy samolot, który naruszy naszą przestrzeń powietrzną, będzie potraktowany jako maszyna wroga, która musi być zestrzelona”- przytoczyła treść komunikatu syryjska agencja SANA.

Zamknięcie przestrzeni powietrznej przez Syrię było odpowiedzią na zestrzelenie przez Turcję dwóch samolotów syryjskich, o których pisaliśmy już wcześniej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rosja w syryjskiej wojnie domowej wspiera prezydenta Asada. Turcja udziela z kolei wsparcia grupom rebeliantów i dżihadystów, walczących z Asadem. Armia syryjska prowadzi ofensywę przy wsparciu rosyjskich sił powietrznych.

Jak informowaliśmy wczoraj, na najbliższy tydzień planowane jest spotkanie prezydenta Rosji Władimira Putina z przywódcą Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Celem spotkania będzie omówienie sytuacji w syryjskiej prowincji Idlib.

sana.sy / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz