Pięciu młodych mieszkańców Rzeszowa usłyszało zarzuty pobicia na tle narodowościowym trzech studentów z Ukrainy. Wcześniej zaczepili Ukraińców pytając, czy Lwów jest polski, czy ukraiński.

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy, w pobliżu klubu studenckiego „Pod Palmą”. Pięciu mężczyzn w wieku 18 i 20 lat zaczepiło trzech ukraińskich studentów. Pytali ich, czy Lwów jest polski, czy ukraiński. Gdy Ukraińcy odpowiedzieli, że ukraiński – zostali pobici.

O zdarzeniu policję poinformowała recepcjonistka akademika. Funkcjonariusze przejrzeli zapis monitoringu, który zarejestrował całe zdarzenie. Wkrótce patrol policji wylegitymował grupę pięciu młodych mężczyzn, którzy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Zatrzymani to mieszkańcy Rzeszowa w wieku od 18 i 20 lat. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów przesłuchała ich i postawiła zarzuty pobicia na tle narodowościowym. Mężczyźni przyznali się do winy, objęto ich nadzorem policyjnym. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

Ukraińcy popełniają w Polsce coraz więcej przestępstw

Polacy dotkliwie pobici na granicy z Ukrainą

Oława: młody mężczyzna dźgnięty nożem. Według świadków, napastnikiem był Ukrainiec

Kutno: Polacy zaatakowali Ukraińców

Radio.rzeszow.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

19 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   cyna :

   Wiadomo że niemcom i rosji. W końcu Bandera realizował plan który miał w przyszłości zniweczyć wszelkie plany pojednania między nami i ukrainą. A rosjanom zależy na tym aby nie było pojednania bo wpłynęło by ono korzystnie na wzmocnienie ukrainy i Polski. W myśl zasady dziel i rządź ciężko by bylo znaleźć państwo na świecie prócz Polski i ukrainy któremu byłoby na rękę taka unia. Nawet amerykanom bo unię ciężko jest antagonizować przeciw sobie, unia nie ma stron jest całością. Dlatego cały ruch gloryfikacji UON UPA jest tolerowany przez niemcy i USA bo choć gloryfikuje faszyzm to spełnia swoje zadanie znakomicie.

    • kojoto
     kojoto :

     Cyna – już się kompletnie stoczyłeś do poziomu niejakiego uPadliny, którego „misją” jest bełkotanie o przyjaźni polsko-radzieckiej (tfu… rosyjskiej). Twoje opowiastki o unii Polsko-ukraińskiej to chyba efekt jakiejś rozpaczliwej próby usprawiedliwienia skandalicznej pro-banderowskiej „polityki” PiS. Próbujesz jakoś pogodzić w głowie to, że PiSuary z jednej strony wycierają sobie mordy biało-czerwoną flagą, a z drugiej udają, że nie dostrzegają rozpanoszonego szowinizmu banderowskiego na Ukrainie… no i Ci to nie wychodzi, bo jak to można pogodzić?

     • upadlina
      upadlina :

      nie pierdziel farmazonów chachłaty jełopie w moim temacie !!………..Przyjaźń polsko-rosyjska??………Dlaczego nie ??……….Bolałoby cię to chachłaty pedałku??…….Za to „sojusz” z bandyckim nato na czele ze zbrodniczą uSSmanią która wspera banderyzm i światowy terroryzm jakoś ci wsiarzu nie przeszkadza??………….Udajesz wroga banderyzmu, ale to tylko gnido pozory !!……….Przyjaźnisz się z byłym żydo-bolszewickim donosicielem tutejszym-sułkiem, Powstańców Donbasu walczących z banderowską juntą nazywasz bandytami, bierzesz udział w anty-polskiej prowokacji mającej na celu zaognianie stosunków między Polakami a Rosjanami, do czego samsię przyznałeś !!………Twoja łże-krytyka banderyzmu ma tylko jeden cel: Zdobycie zaufania Polaków, co ci jednak mendo nie wychodzi !!……….Kim jesteś, już wiemy krypto-banderowski szmaciarzu !!

   • upadlina
    upadlina :

    jakiego pojednania szczyna banderowska wywłoko??………..Nie będzie żadnego pojednania Polaków z banderowskimi upadlińcami !!…….Albo Polska będzie kiedyś silna przy słabej upadlinie, albo odwrotnie !!………..Nie ma innej opcji chachle !!………I my Polacy wybieramy opcję pierwszą !!…………To upadlińcom zależy na tym, aby Polska nie dogadała się z Rosją i mówią o tym wyraźnie w uchwale oun z 1990 roku !!………FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990.
    /W.Poliszczuk „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”- Toronto 1995 – str. 372-379/”…………..Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…….”………….Zadanie dla Polski to sojusz z Rosją przeciw banderowskiej upadlinie !!….Amen !!

   • Avatar
    zefir :

    Cyna,ruch gloryfikacji OUN-UPA na Upadlinie to antypolski ruch,również antyrosyjski ruch,to narzędzie przeciwdziałające i uniemożliwiające pojednanie i zbliżenie Polaków i upadlińców,logicznie sprzyjające współpracy Polaków z Rosjanami-na tym polega to co niekiedy nazywamy pożytecznym idiotyzmem banderyzmu.Istota ideologiczna upadlińskiego banderyzmu wyklucza „bycie na rękę takiej unii”,polsko-banderowskiej unii,to nie ma wiele wspólnego z technologią polityczną „dziel i rządż”…..Znane siły trzecie pomogły w reaktywacji banderowskiego ruchu,w utworzeniu Upadliny i oczywiście że pielęgnują go i wykorzystują zgodnie z własnymi regionalnymi i globalnymi interesami,ale wszystko do czasu.Dopóki Upadlina zatruta jest jadem banderyzmu nie znajdzie w Polsce kandydata na Unię z nią.Również dopóki te zachodnie siły trzecie hołubią banderyzm na Upadlinie,to nie znajdą w Polakach szczerych sprzymierzeńców.Banderyzm na Upadlinie jako ewidentna ideologia nazistowskiego zła nie ma szans dłuższego bytu,upadnie pod ciężarem własnego oszołomstwa i agresji wobec sąsiadów.W interesie Polski jest trzymać się z daleka od banderowskich oszołomów,tym bardziej od zawierania z nimi jakichkolwiek form o charakterze unii.

 1. Avatar
  zefir :

  Lwów to przecież polskie miasto Lwów,żaden ukraiński Lwów.Młodzi Polacy pytali o Lwów,młodzi Ukraińcy mieli na uwadze Lviv,stąd pewnie nieporozumienie.Na terytorium Polski obowiązuje język polski,co prokuratura winna brać pod uwagę.Młodzi Ukraińcy kłamali gdyż nie ma ukraińskiego Lwowa.

 2. Avatar
  pro_patria :

  Nie rozumiem jaki jest powód tego całego zamieszania: przecież motłoch banderowski bezczelnie i chamsko (jak zwykle oni) przekłamał ogólnie znaną prawdę historyczną, co wprawiło chłopaków w zakłopotanie, przelało czarę goryczy gromadzącej się od lat na skutek rozbestwienia się dziczy w Polsce i dali upust flustracji, spowodowanej brakiem uczczenia pamięci bestialsko pomordowanych dziesiątków tysięcy Rodaków, wieloletnią polityką nieustannych, nielogicznych ustępstw prowadzoną przez rządzące Nami miernotki wobec kraiku-żartu historii, bezczelnym przekłamywaniem historii, roszczeniiowością, chamstwem, butą stepowej dziczy etc. A to dopiero początek: im więcej będzie motłochu panoszącego się po polskich ulicach i szumnie obwieszczającego, że to ich ziemie, tym więcej słusznej flustracji Polaków. Najtragiczniejszy jest fakt, że gdyby identyczne zdarzenie miało miejsce na terenach II RP obecnie okupowanych przez motłoch to upaińcy, którzy pobili Polaków byliby chronieni przez ich organy ścigania, zostaliby miejscowymi hierojami, a poszkodowanym Polakom groziłaby im do 5 lat pozbawienia wolności !!!Tak wielki jest BRAK SYMETRII w stosunkach z rezunami !!! HAŃBA !!!