W środę prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii – poinformował na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Prezydent RP Andrzej Duda na wniosek Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego odwołał Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii – napisał Spychalski na Twitterze.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki podpisał i skierował do prezydenta dymisję wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina. Rzecznik rządu Piotr Müller oskarżył Gowina o to, że podważał zaufanie Polaków do sztandarowego programu rządowego „Polski Ład”, który jest według rzecznika „odpowiedzią na kryzys związany z epidemią”. Wytknął on dymisjonowanemu politykowi, że pod projektem tego programu „wspólnie w maju podpisali się wszyscy liderzy Zjednoczonej Prawicy”, w tym sam Gowin.

„Zmiany w rządzie, o które prosi premier, zostaną dokonane bez zbędnej zwłoki” – skomentował wniosek premiera Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.

Zobacz także: Gradecka: Kogo reprezentuje Jarosław Gowin: Polaków czy zagraniczne sieci handlowe?

„Polski Ład” stał się w ostatnim okresie celem krytyki Gowina i związanych z nim polityków, takich jak wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka, która straciła stanowisko jeszcze 4 sierpnia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Zostaliśmy wypchnięci z koalicji rządzącej” – Gowin komentował we wtorek – „O mojej dymisji dowiedziałem się z mediów”. Opisując działalność swojej grupy stwierdził on – „Przestrzegaliśmy, że propozycje PiS szkodzą Polakom. Odchodzę wraz z moimi przyjaciółmi z Porozumienia z tego ministerstwa, z rządu, z podniesionym czołem.”

Porozumienie poinformowało w środę o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy. „Partia Porozumienie podjęła decyzję o wyjściu ze Zjednoczonej Prawicy i klubu PiS, teraz w swoich sumieniach decyzje będą podejmować poszczególne osoby” – oświadczył Jarosław Gowin. Dodał, że jest realistą i wie, jak trudno jest opuścić obóz rządowy.

Zobacz także: Wizja Gowina: Polska wielu narodów oraz współczujący, zielony i proeuropejski konserwatyzm

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz