Rząd przyjął we wtorek uchwały ws. Tarczy Finansowej 2.0 PFR dla mikro, małych i średnich firm oraz nowelę Tarczy Finansowej 1.0 PFR. Sektor MŚP może liczyć na nowe wypłaty i umorzenia.

Dobra wiadomość dla polskich firm! – napisał we wtorek na Twitterze wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Zaznaczył, że rząd przyjął przygotowane przez jego resort uchwały ws. tarczy 2.0, a także noweli do 1.0.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Dzięki temu do MMŚP trafi 20 mld zł – jako nowe wypłaty i umorzenia. Z pomocy będzie można korzystać już od 15.01” – dodał.

KPRM informuje, że w ramach tarczy 2.0 dla mikrofirm i sektora MŚP przeznaczono po 6,5 mld zł. Jej budżet to w sumie 13 mld zł.

Pomoc będzie udzielana od 15 stycznia do końca marca z możliwością przedłużenia jej do końca czerwca.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Prezes NBP nie wyklucza dalszego obniżenia stóp procentowych

Udzielenie wsparcia będzie zależało m.in. od określonego spadku obrotów, który został zanotowany, a także prowadzenia działalności w ramach co najmniej jednego kodu PKD – informuje PAP.

Wymieniono ich ponad 40. Dotyczą m.in. sprzedaży detalicznej odzieży, żywności i napojów czy wyrobów tekstylnych; prowadzenia hoteli, placówek gastronomicznych, siłowni, parków rozrywki, kin. W Tarczy wyliczono także kody PKD dla działalności: pilotów wycieczek, fizjoterapeutów, organizatorów wycieczek, muzeów, obiektów kulturalnych, czy agencji reklamowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W kwestii uchwały ws. zmian w pierwszej Tarczy Finansowej PFR dla małych i średnich firm, wybranym branżom zarekomendowano uzyskanie umorzenia do 100 proc. subwencji w zależności od spełnienia określonych warunków. Projekt ma zawierać listę ponad 40 kodów PKD. Będą się pokrywały z kodami, które zostały wymienione w przypadku Tarczy Finansowej 2.0.

Zobacz także: Gowin: Rząd zamierza przeznaczyć około 40 mld złotych na tarczę branżową i finansową

pap / gov.pl / forsal.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz