Rząd przyjął we wtorek uchwały ws. Tarczy Finansowej 2.0 PFR dla mikro, małych i średnich firm oraz nowelę Tarczy Finansowej 1.0 PFR. Sektor MŚP może liczyć na nowe wypłaty i umorzenia.

Dobra wiadomość dla polskich firm! – napisał we wtorek na Twitterze wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Zaznaczył, że rząd przyjął przygotowane przez jego resort uchwały ws. tarczy 2.0, a także noweli do 1.0.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Dzięki temu do MMŚP trafi 20 mld zł – jako nowe wypłaty i umorzenia. Z pomocy będzie można korzystać już od 15.01” – dodał.

KPRM informuje, że w ramach tarczy 2.0 dla mikrofirm i sektora MŚP przeznaczono po 6,5 mld zł. Jej budżet to w sumie 13 mld zł.

Pomoc będzie udzielana od 15 stycznia do końca marca z możliwością przedłużenia jej do końca czerwca.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Prezes NBP nie wyklucza dalszego obniżenia stóp procentowych

Udzielenie wsparcia będzie zależało m.in. od określonego spadku obrotów, który został zanotowany, a także prowadzenia działalności w ramach co najmniej jednego kodu PKD – informuje PAP.

Wymieniono ich ponad 40. Dotyczą m.in. sprzedaży detalicznej odzieży, żywności i napojów czy wyrobów tekstylnych; prowadzenia hoteli, placówek gastronomicznych, siłowni, parków rozrywki, kin. W Tarczy wyliczono także kody PKD dla działalności: pilotów wycieczek, fizjoterapeutów, organizatorów wycieczek, muzeów, obiektów kulturalnych, czy agencji reklamowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W kwestii uchwały ws. zmian w pierwszej Tarczy Finansowej PFR dla małych i średnich firm, wybranym branżom zarekomendowano uzyskanie umorzenia do 100 proc. subwencji w zależności od spełnienia określonych warunków. Projekt ma zawierać listę ponad 40 kodów PKD. Będą się pokrywały z kodami, które zostały wymienione w przypadku Tarczy Finansowej 2.0.

Zobacz także: Gowin: Rząd zamierza przeznaczyć około 40 mld złotych na tarczę branżową i finansową

pap / gov.pl / forsal.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz