Rząd PiS zablokuje podwyżki OC?

Jak informuje RMF FM, rząd wymusza na PZU zatrzymanie podwyżek ubezpieczeń OC od nowego roku. Miałoby to wywołać analogiczne działania ze strony innych ubezpieczycieli.

Decyzję rządu miały, według RMF FM, spowodować drastyczne podwyżki stawek OC, które w ciągu roku wzrosły średnio o 30-50 proc. PiS z obawy przed niezadowoleniem kierowców, które może obrócić się przeciwko partii rządzącej, nakazał PZU zatrzymanie wzrostu stawek. Stacja zaznacza, że jeśli PZU zatrzyma podwyżki stawek OC, to tak samo uczynią też inni ubezpieczyciele.

Oficjalnie zarówno rząd, jak i PZU zaprzeczają tym doniesieniom.

Jak wskazują eksperci, stawki ubezpieczeń OC i tak muszą wzrosnąć. Jak wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, w tym roku firmy ubezpieczeniowe tylko na sprzedaży samych obowiązkowych dla kierowców polis OC stracą około miliarda złotych.

Przeczytaj: Rząd: jednolitego podatku nie będzie. „Zdecydowaliśmy, że nie wprowadzimy tego rozwiązania”

RMF FM / dorzeczy.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  krok :

  Wszyscy ubezpieczyciele, w jednym czasie, tak samo drastycznie podnieśli ceny ubezpieczeń, dlaczego UOKIK udaje, że niczego nie widzi ? To jawna zmowa cenowa. Tłumaczenie, że firmy ubezpieczały na granicy opłacalności, bo wzrosła wysokość odszkodowań, ma się nijak do faktycznych zarobków firm ubezpieczeniowych. Jedno jest pewne, czyjś synek PIS, jak to było z PO i młodym Tuskiem oraz AmberGold, ma w tym jakiś interes. Kwestia czasu, a wyjdzie komu tak naprawdę PIS zrobił przysługę, podwyższając tak drastycznie ceny ubezpieczeń. Nie było, by niczego dziwnego w podwyżkach 1-2 %, ale 30-50 %, to kpina i okradanie Polaków.

  • Avatar
   zefir :

   Te podwyżki cenowe stawek OC to nie 30-50%-tak ponoć jest tylko w PZU.Złodziejska mafia państwowo (KNF+UOKiK)-ubezpieczeniowa już w połowie grudnia br podniosła stawki OC o 250-350%,tj 2,5-3.5 raza.Znam to z autopsji,gdyż już w pierwszej dekadzie grudnia opłacając OC analizowałem oferty ponad 20-tu firm ubezpieczeniowych.Do końca br te stawki opłat miały dalej rosnąć ponad powyższy zabójczy poziom.Firmy ubezpieczeniowe tłumaczą,że takie mają zalecenia z KNF i akceptację UOKiK.Pojechali na całego w imię niby wolnorynkowej konkurencji na substancji obowiązkowego OC.-kpina i granda pod osłoną pisdzielców.