Minister spraw wewnętrznych Polski Teresa Piotrowska dokonała niespodziewanej wolty w Brukseli. W głosowaniu poparła propozycję Berlina systemu podziału imigrantów między poszczególne państwa UE.

Minister Teresa Piotrowska czuła się na posiedzeniu w Brukseli na tyle niepewnie, że wychodziła z sali by telefonować do Warszawy. Pytała premier Kopacz o to co ma robić. Czeski minister Milan Chovanec już w jego trakcie wyraził na Twitterze swoje wątpliwości co do postawy warszawskiego rządu. Jak napisał: „Polska dokonała wolty. Obawiam się, że pod koniec dnia będzie tylko V3” – czyniąc aluzję do tego, że Polska wyłamała się ze wspólnego frontu protestu Grupy Wyszehradzkiej. WEdług reprezentujace Luksemburg Jeana Asselborna na stole pojawiła się nowa wersja prozumienia. Przeciw zagłosowały Węgry, Czechy, Słowacja, ale też Rumunia. Finlandia wstrzymała się od głosu. Polska ostatecznie poparła koncepcję forsowaną przez przedstawiciela Niemiec podziału między kraje UE 120 tys. nielegalnych imigrantów.

wpolityce.pl/kresy.pl

44 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jaro7
  jaro7 :

  To hańba taka zdrada,a zwłaszcza przez kraj który był nie raz zdradzany.Zostaniemy samotni ,bo na zachodzie sie nie liczymy,a teraz nie mamy co liczyć na Grupę Wyszehradzką.a najbardziej boli że zdradziliśmy braci Węgrów.Zostało nam tylko czekać na zmianę w dniu 25.10

 2. jerzyjj
  jerzyjj :

  MAM UZASADNIONE WATPLIWOŚCI CZY NIEMAL POŁOWA POLSKICH JEDNOKOMÓRKOWCOW ZWOLENNIKOW ,,PO” JEST W STANIE TEN PROBLEM POJAĆ ?
  Rzeczą oczywistą dla każdego myślącego racjonalnie człowieka jest, że przerzut setek tysięcy chołoty islamskiej, rządy w UE mówią o milionach, wymaga niezwykłego wysiłku organizacyjnego. Siły wrogie UE, mające w administracji państw UE piątą kolumnę, licznych swoich agentów, n.p. Merkel w RFN, latami przygotowywały tę ostatnią agresję przeciwko UE. Plany operacji muszą nosić datę jeszcze sprzed roku 2001, kiedy to rozpoczęto jeden z ważniejszych etapów przygotowawczych, bandycki napad na Afganistan (2001), później napad na Irak (2003).Wezwanie kelnerki federalnej Merkel do tzw. „uchodźców”: „Marsz na Berlina !” słyszeliśmy ostatni raz w maju 1945 roku, ostatni raz były oddziały islamskie (tureckie) pod Wiedniem w 1683 roku (przed 332 laty) i z niemałym trudem udało się je Europie odeprzeć (z decydującym wsparciem Polaków, które było ostatnią udaną polską operacją wojskową przed rozbiciem Polski na strefy kolonii, m.in. dla wtedy uratowanej Austrii). Karta się odwróciła, tym razem „cztery kolumny maszerują na Berlin, piąta kolumna czeka wewnątrz miasta, aby nas powitać”. Wg. sprawozdań mediów, piąta koluman witała już bojowników islamu w Monachium.
  Kelly M. Greenhill (USA) zwraca uwagę poza tym na niemal coroczne zjawisko w polityce, zastosowania migrantów jako skutecznej broni przeciwko państwom.

     • tagore
      tagore :

      O skuteczności Rządu PO świadczy poziom zadłużenia kraju, niski poziom akumulacji kapitału oraz emigracja. Działania Rządu podporządkowane interesom Niemiec ,tylko pogłębiają tą sytuację.
      A co do Czeczenów,oni po prostu pracowali nie byli roszczeniowi i pojechali dalej w większości.

      tagore

     • kros
      kros :

      Gdy rząd próbuje zrobić cokolwiek aby zwiększyć akumulację kapitału jest wściekle atakowany przez wszystkich socjalistów zarówno z Pisu jak i SLD i oczywiście PSL i i swoich własnych zwolenników socjalizmu. Ni wspomnę o związkach zawodowych. Rząd na emigrację nie ma praktycznie żadnego wpływu. Przy innym rządzie też by wyjechali po prostu różnice w poziomach płac są ogromne i żaden rząd ich szybko nie zlikwiduje (odrabiamy 1-2% rocznie do bogatych krajów Zachodu.
      Ci uchodźcy, których ewentualnie przyjmiemy też pojadą dalej.

   • mazowszanin
    mazowszanin :

    Niestety, ale wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że minister Piotrowska jest tylko wystraszonym pionkiem w rękach premier Kopacz, ta zaś bezwolnym popychlem w rękach „króla europy” Tuska, ów zaś jest muppetem w rękach stojących wyżej: Merkel, Hollanda, Schultz’a, Junckera i HGW kogo tam jeszcze. Ciekawe jaki stołeczek kopaczka smoleńska dostanie w nagrodę.

   • krzywyy13
    krzywyy13 :

    a może powinieneś napisać wielkimi literami w odwrotnej kolejności to sofrmułowanie?
    lepiej by wyglądało „Pani Kopacz jest premierem polskiego RZĄDU i ma działać w jego interesiea nie w interesie sąsiadów.”
    Kopacz nie ma działać w interesie rządu tylko w interesie państwa i narodu polskiego

   • fabritius
    fabritius :

    Akurat niewiedzą czy wręcz ignorancją typową dla platformerskiego leminga kompromitujesz się ty kros. No, ale czego oczekiwać od człowieka dla którego premier polskiego rządu ma działać w interesie swojego rządu zamiast Narodu i Państwa. I tak się akurat składa że interes sąsiadów polegający na odrzuceniu dyktatu obowiązkowych kwot arabskiej dziczy jest zbieżny z naszym interesem narodowym. Ale dla ludzi takich jak ty o ograniczonej percepcji takie proste sprawy najwidoczniej nie docierają.

    • kros
     kros :

     Nie znasz mnie. Mój poziom umysłowy jest całkiem, całkiem. Nie rozumiesz jednej zasady w polityce. Rząd musi działać skutecznie i nie kierować się emocjami. Ten rząd działa w interesie Państwa i Narodu Polskiego. Sprawa jest prosta Przyjmiemy kilka tysięcy uchodźców, których sami wybierzemy, czyli chrześcijan. Po roku większość z nich i tak od nas wyjedzie gdyż mamy dużo niższy socjał, a z pracą też kiepsko. I tyle. Po co kruszyć kopie ?
     Wszak Czeczeńców( muzułmanie) przyjechało 85 ty. i nikt nie protestował.

  • cris_71
   cris_71 :

   Obawiam się że zostaniemy zmuszeni do chwycenia za broń i to nie tylko przeciw PO. Lata temu znajomy z GROM-u opowiadał mi że służby przewidziały w Polsce powstanie ugrupowań terorystycznych zwalczających obecną władzę oraz sposoby na przeciwdziałanie temu zjawisku. Dwa lata po tej rozmowie Polska weszła do UE a wszyscy najbardziej zdesperowani zawineli się na pięcie i wyjechali na zachód. I w taki oto sposób rozwiazano problem terroryzmu politycznego w Polsce. Tym oto posunięciem ta banda zdrajców zapewniła sobie ciągłość władzy do dnia dzisiejszego.

   • krok
    krok :

    Terroryzm to skrajna walka, mam nadzieję, ze nigdy żaden rząd Polski nie nagrabi sobie tak w społeczeństwie, ale jestem niemal pewny, że jakiś muzułmanin to w Polsce zrobi. Platforma idzie po bandzie i kto wie, czy przez tą decyzję jakiejś Piotrowskiej nie będziemy zmuszeni walczyć we wojnie domowej. Nawet babsko nie zdaje sobie sprawy z tego, co tak naprawdę zrobiła. Mamy wyjątkowego pecha do rządzących, jak znam życie, to i tak będziemy nazywani przez Anglie, Francje, Niemcy ksenofobani, rasistami, a jak przyjdzie do dzielenie funduszy unijnych to Polska zostanie pominięta, a Węgry i Czechy dostaną. Wspomnieć należy też o Nordstream II, co dla mnie jest hańba, zważywszy służalczość „polskiego” rządu. Przypominam sobie Irak, Polacy walczyli, Niemcy nie, a kontraktów Polska żadnych nie dostała, Niemcy tak.

 3. zefir
  zefir :

  Tą niespodziewaną voltą w Brukseli polski rząd POpaprańców skompromitował Polaków i Polskę,zdradzając jedynych przyjaciół Polski i Polaków: Węgrów.Jest mi z tego powodu wielki wstyd! Ten rząd zdrajców dowiódł że :-wg niego Polska jest już kolonią Niemiec; -wg niego,zadłużenie zagraniczne /ponad 330mld euro/w które Polskę wtopił już wystarcza by podnieść białą poddańczą szmatę przed naciskami światowej i europejskiej złodziejskiej parszywej mafii zmierzającej doswych światowych rządów i rozpirzenia europejskich państw narodowych,tym razem przy pomocy USRaelskiej koncepcji muslimsko-murzyńckiej koncepcji; -nie zasługuje na członkowstwo w Grupie Wyszehradzkiej,kórą bezczelnie i bezwstydnie zdradził;-nie zasługuje na miano rządu IIIRp i Polaków. Rząd sojuzu PO+PSL,zdradziecki rząd,zasługuje na mocnego kopniaka w w jego niebyt przy najbliższych wyborach parlamentarnych.

 4. raf66
  raf66 :

  Jeszcze zdążyli narobić syfa przed upadkiem.Jak znam życie to im tow.Tusk już załatwił ciepłe posadki w Brukseli. Nie wiedzą o tym że w Polsce to bydło eufemistycznie zwane „emigrantami” nie będzie witane tak jak u szwabów….. przywitamy ich „chlebem i solą” ….tylko troszkę inaczej….Raf66

 5. miras
  miras :

  A ile razy oni nas zdradzili? Ale poważnie. Kraje Węgry i Czechy przy umiejętnej polityce mogłyby stać się sojusznikami w pełnym słowa znaczeniu gdyby zaproponoweać im dostęp do morza. Autostrada północ – południe, flota handlowa Węgier. To brzmi dumnie. A na dodatek kilka okrętów wojennych na Bałtyku pod polskim dowództwem ??