Obie organizacje wzywają do obecności pod siedzibą PKW jutro o godzinie 17 aby zaprotestować przeciw nieprofesjonalności i niejasnościom procesu podliczania głosów.

Udział w demonstracji zapowiedziały także: Demokracja Bezpośrednia, Republikanie, Solidarni 2010, Koliber.

„Wybory samorządowe 2014 to skandal, wobec którego nie można pozostać obojętnym. Zła konstrukcja list do głosowania, absolutna klęska systemu informatycznego PKW, miliony nieważnych głosów do sejmików wojewódzkich i szerokie możliwości manipulowania wynikami wyborów” – piszą w swoim apelu organizatorzy – „sprzeciw wobec tych, którzy zmienili nasze państwo w „bananową republikę”. Będziemy domagali się transparentnego procesu wyborczego i wyciągnięcia odpowiedzialności wobec tych, którzy za to odpowiadają”. Jak podkreślają organizatorzy uliczny sprzeciw ma sens i wskazują jako przykład wielotysięczne protesty przeciw wprowadzeniu w życie umowy ACTA.

facebook.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    daniel18 :

    Mnóstwo osób skarży się na fałszerstwo przy wyborach, a ponowne przeprowadzenie wyborów raczej nic nie da.. trudno uzyskać w jakikolwiek sposób sprawiedliwość, dowodem tego jest nawet komentarz w tej sprawie Komorowskiego, że ponowne przeprowadzenie wyborów to szaleństwo. Co czwarty głos jest nieważny, do PKW się włamano i nie wiadomo co nabrojono a oni mówią nam prosto w oczy, że nic się nie stało.. jest to śmieszne, próbujemy być krajem demokratycznym na siłę przy tak słabej elicie politycznej a właściwie jej braku. Chyba czas na zmiany, Polacy to naprawdę świetne społeczeństwo które zasługuję by żyć w lepszym kraju a nie np. robić na angoli którzy stereotypowo traktują nas jak niższą rasę. Pozdrawiam

  2. Avatar
    zefir :

    Ogromne zaniedbania w zakresie przygotowania,prowadzenia i rozliczania wyborów,podważają ich wiarygodność.Nie można wykluczyć manipulacji a to niweczy niezbędne poczucie zaufania.Zupełna plajta systemu informatycznego,oraz jego serwisu.Ograniczony i nieskuteczny instruktaż wyborców o zasadach głosowania na zmienionych kartach-książkach.Nieautoryzowany dostęp do baz danych internetowej strony PKW.Wszystko to nie wyczerpuje szerszej gamy zastrzeżeń,ale podważa wspomnianą wiarygodność wyborów.