Rozpoczęły się prace budowlane na ostatnim fragmencie  Via Baltica w województwie warmińsko-mazurskim. Po wydaniu przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej wykonawca S61 Ełk Południe  - Wysokie rozpoczął prace przygotowawcze. Kierowcy pojadą tym odcinkiem drogi ekspresowej S61 w 2022 roku.

Jak poinformowało w środę w komunikacie prasowym Ministerstwo Infrastruktury Rozpoczęły się prace budowlane na ostatnim fragmencie międzynarodowego szlaku Via Baltica w woj. warmińsko-mazurskim.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm Trakcja PRKiI SA, Mostostal Warszawa SA oraz Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o. Wartość kontraktu to 686 milionów złotych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ramach budowy S61 Ełk Południe - Wysokie powstanie 2-jezdniowa droga ekspresowa, wraz z łącznikiem do obwodnicy Ełku w ciągu S16 o łącznej długości 22,9 km. Ponadto zostanie wykonany remont dróg lokalnych oraz budowa urządzeń ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstaną m.in. 24 obiekty inżynierskie oraz węzeł Ełk Wschód. Ze względu na przewidywany wysoki poziom ruchu pojazdów ciężarowych, konstrukcja drogi zostanie wykonana z betonu cementowego.

„Ogłosiliśmy przetargi i podpisaliśmy umowy z wykonawcami wszystkich trzech warmińsko-mazurskich odcinków drogi ekspresowej S61. Dziś, po zakończeniu prac projektowych,  rozpoczynają się roboty budowlane na odcinku Ełk – Wysokie. Trasa Via Baltica to jeden z najważniejszych szlaków tranzytowych łączących kraje nadbałtyckie z siecią dróg szybkiego ruchu w Polsce” – poinformował wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Zobacz też: Powstał kolejny odcinek trasy Via Baltica

Budowę drogi ekspresowej S61 województwie warmińsko-mazurskim, pomiędzy miejscowościami Szczuczyn i Raczki, podzielono na trzy odcinki realizacyjne. Na wszystkich toczą się już prace budowlane. Szczuczyn - węzeł Ełk Południe (23,3 km),  węzeł Ełk Południe – węzeł Wysokie (22,9 km), w tym połączenie z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o długości ok. 4 km,  węzeł Wysokie – Raczki (ok. 20,2 km).

Zobacz też: GDDKiA: Do końca roku w realizacji znajdzie się 267,4 km trasy Via Carpatia

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz