Zdaniem Andrzeja Rozenka z Sojuszu Lewicy Demokratycznej wypowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara o Polakach biorących udział w Holokauście jest prawdziwa.

Polityk, który właśnie przeszedł do SLD udzielił wywiadu, w którym zdecydowanie broni Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara i jego wypowiedź o udziale Polaków w Holokauście. Każdy, kto próbuje go odsunąć od stanowiska, działa wbrew państwu i wbrew demokracji. To jest świetny rzecznik praw obywatelskich i życzyłbym Polsce, żeby był jak najdłużej na tym stanowisku – powiedział Andrzej Rozenek.

Musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym także naród polskipowiedział wcześniej Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. Dodał on, że o skali tego zjawiska świadczą np. wyroki śmierci wydawane przez AK. Dzień później RPO wycofał się ze swojej skandalicznej wypowiedzi. Przeprosił za wypowiedziane słowa wszystkich urażonych. Odpowiadając na pytanie prowadzącego wyjaśniłem, iż nie ma żadnych wątpliwości, że za Holokaust byli odpowiedzialni Niemcy – tłumaczy Bodnar, dodając, że – jednocześnie pozwoliłem sobie zauważyć, że także wśród Polaków były jednostki, które uczestniczyły w tym straszliwym procederze.

Bodnara i jego wypowiedzi o Holokauście broni działacz SLD. Rozenek uważa, że jego wypowiedź była prawdziwa. Polacy uczestniczyli również, oczywiście w małej części, kilka tysięcy Polaków przypominam było rozstrzelanych przez AK za właśnie szmalcownictwo, to nie byli kosmici, tylko to byli Polacy. To była wypowiedź prawdziwa, być może źle rozłożył akcenty w tej wypowiedzi, ale to absolutnie nie jest powód do tego, żeby zwalniać go.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Były działacz Ruchu Palikota martwi się także wysokim poparciem dla Prawa i Sprawiedliwości jakie można zauważyć w sondażach. Pociesza mnie tylko to, że czasem nawet w muzyce zdarza się tak, że disco polo zwycięża nad porządną muzyką. Ale w końcu przychodzi opamiętanie i nawet fani disco polo zorientują się, że ktoś im wciska kit. Bo PiS jest takim disco polo politycznym – oświadczył Rozenek. Przepraszam wyborców PiS-u, ale to jest po prostu szczyt demagogii, czysta zabawa polityką i zabawa ich mózgami. Że dają sobie robić wodę z mózgu – trudno. Mam nadzieję, że kiedyś się opamiętają – dodał polityk.

kresy.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz