Rosyjska agencja RIA Novosti powołując się na egipskich ekspertów informuje, że na pokładzie rosyjskiego samolotu, który rozbił się na Synaju, mogło dojść do eksplozji. Z kolei czarne skrzynki miały zarejestrować „dziwne odgłosy” w kokpicie tuż przed katastrofą.

Agencja Ria Novosti, która powołuje się na rozmowy z egipskimi anatomopatologami twierdzi, że przed uderzeniem samolotu w ziemię na jego pokładzie doszło do wybuchu. Zwrócono uwagę na poważne uszkodzenia ciał ofiar i rodzaj uszkodzeń.

Wcześniej amerykańska stacja CBS, powołując się na doniesienia z Pentagonu informowała, że jeden z satelitów USA zarejestrował „cieplny rozbłysk” w czasie, w którym doszło do tragedii. Stacja NBC powołując się na swoje źródła twierdzi z kolei, że atak rakietą ziemia-powietrze jest wykluczony.

Z kolei agencja Interfax powołuje się na anonimowe źródło w Kairze, które twierdzi, że “na moment przed zniknięciem samolotu z ekranów radarów, zarejestrowano dźwięki które nie są charakterystyczne dla normalnego lotu”.

Coraz bardziej prawdopodobna staje się wersja wskazująca na dokonanie zamachu bombowego na pokładzie rosyjskiej maszyny. Niektórzy komentatorzy sugerują, że może to być próba zastraszenia Rosji biorącej udział w operacji przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego.

Samolot linii Kogałymavia / Metro Jet rozbił się na półwyspie Synaj w sobotę 31 października. W katastrofie zginęły 224 osoby.

interfax / ria.ru / aljazeera.com / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. amoq
    amoq :

    Szkoda tylko, że szlachetne i uczciwe czarne skrzynki nie zarejestrowały rozmowy pilota z córką jeszcze przed lotem. Rozmowy, w której też był „cieplny rozbłysk” uczuć rodzicielskich i jednocześnie bardzo istotna informacja, że maszyna jest tak dorżnięta, że praktycznie sama się sypie. Dziwne, że czarne skrzynki zapomniały też, że na długo przed rozbiciem się pilot zgłaszał problemy techniczne. Ciekawe jakie problemy technicze mógł zgłaszać przed atakiem terrorystycznym? Może z 10 tys metrów widział beżowych jak celują w niego rakietą? A może bomba na pokładzie dostała nóżek i próbowała przejąć samolot? A może UFO?

  2. mop
    mop :

    ZRÓDŁO : wolna poska.pl Rosja jak i Egipt zaprzeczają oficjalnie takiej wersji katastrofy, to jednak cały dotychczasowy materiał faktograficzny na taki wariant wskazuje. Katastrofalny rozpad samolotu na wysokości podróżnej jest niezwykle rzadki i możliwy jedynie w wyniku eksplozji na pokładzie. Według dostępnych informacji samolot rozpadł się na dwie części w wyniku detonacji. Sugeruje to ogromny rozrzut jego fragmentów na powierzchni ziemi, oraz fakt, że wielu pasażerów zostało pozbawionych kończyn. === Jeszcze 8 października, na szczycie NATO w Brukseli, amerykański sekretarz obrony Ashton Carter odgrażał się, że Rosja zapłaci ofiarami za swą działalność w Syrii[v], to jednak nikt nie przypuszczał, że zachód posunie się do mordowania bezbronnych cywili, kobiet i dzieci. === Dodatkowego „smaczku” w tej sprawie dodaje fakt, że zamach miał miejsce 31 października, w dniu pogańskiego święta Halloween, przywleczonego do USA przez irlandzkich pastuchów, którego barbarzyńskie i zbrodnicze przesłanie rozpełzło się już po całym „cywilizowanym” zachodnim świecie. === Aby nie było żadnych wątpliwości, kto stoi za zamachem, pierwszym oficjelem, który natychmiast po katastrofie złożył Rosji „kondolencje”, był amerykański sekretarz stanu John Kerry. Tak więc wykonawcami byli muzułmanie, ale kierowani z USA. === Nie ulega wątpliwości, że Rosja postara się odwdzięczyć „pięknym za nadobne” i odpowiednio zrewanżuje się Waszyngtonowi i jego wasalom, co spowoduje dalszą eskalację konfliktu. PS… Wczesnym rankiem 30 września rosyjski generał przybył do ambasady amerykańskiej w Bagdadzie /to stolica Iraku/ i minąwszy dobrze uzbrojonych komandosów, beznamiętnie oświadczył, że Rosja rozpocznie naloty w sąsiedniej Syrii w ciągu godziny. W związku z tym amerykańscy wojskowi powinni się stamtąd wynieść !!!