Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa zapowiedziała w czwartek, że kraj jest zaniepokojony „militaryzacją” Polski, której potwierdzeniem ma być zakup przez Polskę systemów Patriotów.

Zacharowa przypomniała, że Warszawa podnosi wydatki na obronność i podejmuje „poważne wysiłki” mające na celu modernizację techniczną swoich sił zbrojnych. Polska, zdaniem przedstawicielki rosyjskiego MSZ reformuje system dowodzenia wojskami i zwiększa ich liczebność.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6489 PLN    (29.49%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ zauważyła, że władze w Warszawie zabiegają także o zwiększenie sił i sprzętu sojuszników z NATO na terytorium kraju. Trwa realizacja planów amerykańskich dotyczących stworzenia na północy Polski bazy obrony przeciwrakietowej – przypomniała.

ZOBACZ TAKŻE: Czaputowicz: Zakup systemów Patriot umocni Polski sojusz z USA

Oceniamy podejmowane kroki jako element destabilizacji sytuacji wojskowo-politycznej w Europie i zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Federacji Rosyjskiej – powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji.

Zacharowa zapewniła równocześnie, że środki obronne Rosji są wystarczające do zapewnienia nietykalności jej granic zachodnich i obrony jej terytorium.

Polska podpisała w środę umowę na zakupów amerykańskich rakietowych systemu obrony powietrznej Patriot. Zakup Patriotów oznacza, że nasz kraj dołącza do grona 15 państw będących ich użytkownikami, wśród których znajduje się pięć europejskich krajów NATO.

Kresy.pl / interia.pl / tass.ru

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz