Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa zapowiedziała w czwartek, że kraj jest zaniepokojony „militaryzacją” Polski, której potwierdzeniem ma być zakup przez Polskę systemów Patriotów.

Zacharowa przypomniała, że Warszawa podnosi wydatki na obronność i podejmuje „poważne wysiłki” mające na celu modernizację techniczną swoich sił zbrojnych. Polska, zdaniem przedstawicielki rosyjskiego MSZ reformuje system dowodzenia wojskami i zwiększa ich liczebność.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ zauważyła, że władze w Warszawie zabiegają także o zwiększenie sił i sprzętu sojuszników z NATO na terytorium kraju. Trwa realizacja planów amerykańskich dotyczących stworzenia na północy Polski bazy obrony przeciwrakietowej – przypomniała.

ZOBACZ TAKŻE: Czaputowicz: Zakup systemów Patriot umocni Polski sojusz z USA

Oceniamy podejmowane kroki jako element destabilizacji sytuacji wojskowo-politycznej w Europie i zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Federacji Rosyjskiej – powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zacharowa zapewniła równocześnie, że środki obronne Rosji są wystarczające do zapewnienia nietykalności jej granic zachodnich i obrony jej terytorium.

Polska podpisała w środę umowę na zakupów amerykańskich rakietowych systemu obrony powietrznej Patriot. Zakup Patriotów oznacza, że nasz kraj dołącza do grona 15 państw będących ich użytkownikami, wśród których znajduje się pięć europejskich krajów NATO.

Kresy.pl / interia.pl / tass.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz