Szef polskiej dyplomacji oświadczył w środę, że zakup Patriotów był również decyzją polityczną, obliczoną na wzmocnienie sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi.

Jacek Czaputowicz był gościem programu „Kropka nad i” w telewizji TVN24. Odniósł się w nim m. in. do podpisanej w środę umowy zakupu Patriotów.

Oczywiście dla Rosji to nie jest dobra decyzja, jeżeli Rosja by chciała prowadzić politykę agresywną, czy rewizjonistyczną w tej części Europy. Jesteśmy państwem suwerennym, należymy do NATO, prowadzimy politykę i to jest uznawane przez Rosję – powiedział szef polskiej dyplomacji.

ZOBACZ TAKŻE: Polska podpisała umowę na system Patriot. „Jest drogi, ale co drogie, to porządne i długo działa”

Koniec I kwartału będziemy bezpieczniejsi. Nasz sojusz ze Stanami Zjednoczonymi został umocniony. Bardzo dobra decyzja i bardzo dobrze, że została podjęta – zaznaczył minister Czaputowicz.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szef MSZ dodał również: Rozmowy były też prowadzone wcześniej, decyzje były pewne podejmowane przez poprzednie rządy, natomiast finalizacja rozmów nastąpiła teraz i trzeba się z tego cieszyć, aczkolwiek trzeba też docenić pracę poprzedników: pana ministra Błaszczaka i też poprzedni rząd.

W środę w Warszawie została podpisana umowa zakup Patriotów – przeciwlotniczych i przeciwrakietowych zestawów rakiet średniego zasięgu w ramach systemu Wisła. Za amerykański system obrony powietrznej Polska zapłaci 4 mld 750 mln dolarów.

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz