Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wystąpiła w sobotę w telewizji Rossija 24. Oświadczyła, że antyrosyjska kampania Wielkiej Brytanii jest częścią ogromnego spektaklu, strasznego show, które w rzeczywistości destabilizuje sytuację międzynarodową.

Zacharowa stwierdziła, że władze Wielkiej Brytanii, po incydencie z byłym rosyjskim szpiegiem, który przeszedł na stronę brytyjską, Siergiejem Skripalem, zastosowały twardy kurs wobec Rosji z powodu frustracji wywołanej sytuacją w Syrii.

Trzeba w jakiś sposób pokazać światu, że Rosja w rzeczywistości nie niesie pokoju, lecz prowadzi jakąś swoją grę – tłumaczyła rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

ZOBACZ TAKŻE: Rosja: Neurotoksyna użyta w ataku na Skripala została wyprodukowana na Zachodzie

Dodała, że Zachód nie porzucił prób obalenia władz Syrii, pomimo że w kraju tym rozpoczęły się procesy pokojowe.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Maria Zacharowa odniosła się również do neurotoksyny użytej do zamachu na Skripala w brytyjskim Salisbury. Stwierdziła ona, że nazwy Nowiczok, która jest wymieniana w tym kontekście, Londyn użył aby wywołać skojarzenie z Rosją. Jako możliwe źródło pochodzenia tej trującej substancji Zacharowa wskazała Wielką Brytanię, Słowację, Czechy, Szwecję i – ze znakiem zapytania – USA.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rosja wydala 23 brytyjskich dyplomatów i zamyka konsulat Wlk. Brytanii w Sankt Petersburgu

Premier Wielkiej Brytanii nie operuje wzorem, premier Wielkiej Brytanii używa tej nazwy, która momentalnie kojarzy się z Rosją, w ogólności z czymś rosyjskim – podkreśliła rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz