Prezydent Władimir Putin poinformował w czwartek o tym, że rosyjski minister nauki i szkolnictwa wyższego został zarażony koronawirusem – informuje Agencja Prasowa Reuters.

Władimir Putin przekazał w czwartek, że rosyjski minister edukacji zaraził się koronawirusem, co czyni go co najmniej szóstym urzędnikiem wyższego szczebla, który został wciągnięty w pandemię – informuje Reuters. Koronawirus oficjalnie zainfekował ponad 250 000 osób w całej Federacji Rosyjskiej.

Putin, podczas wideokonferencji z rządem powiedział, że „nie jest tajemnicą”, że 41-letni minister nauki i szkolnictwa wyższego Walery Falkow został pozytywnie zdiagnozowany na obecność wirusa.

Zobacz też: Rosja już trzecia na świecie pod względem liczby zarażonych koronawirusem

Falkow jest czwartym członkiem rządu rosyjskiego, który został zarażony koronawirusem. Premier Michaił Miszutin, który również jest chory, ciągle przebywa pod kwarantanną, brał jednak udział w przynajmniej jednej wideokonferencji ministrów.

Moskwa i znaczna część kraju są w siódmym tygodniu zamknięcia, ale pracownicy fabryk i sektora budowlanego wrócili do pracy po ogłoszeniu przez rosyjskiego prezydenta, że stopniowe złagodzenie ograniczeń jest możliwe.

Zobacz też: USA i Rosja z największym przyrostem liczby osób zarażonych koronawirusem

W czwartek Rosja przekroczyła ilość 250 000 przypadków zarażenia koronawirusem, po tym jak w zaledwie jedną dobę odnotowano aż 9 974 nowe zarażenia. Był to jednak najniższy jednodniowy wzrost od dwóch tygodni.

Jak przekazał Reuters, w Moskwie od 15 maja rozpoczną się bezpłatne masowe testy obywateli na koronawirusa. Informację potwierdził mer Moskwy Siergiej Sobianin na swojej stronie internetowej w czwartek. Docelowo ma być testowane 100 000 osób dziennie.

Zobacz też: Rosjanie nieopatrznie przyznali się, że posiadają akta zbrodni katyńskiej

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply