Rosyjski gaz skroplony trafi do USA

Gaz z projektu Jamał LNG trafi w styczniu do Bostonu – informuje “Kommiersant”.

Jak informuje TVP Info: “Dziennik [Kommiersant] relacjonuje, powołując się na źródła w branży handlu gazem, że pochodzący z Rosji surowiec transportowany jest przez tankowiec Gaselys należący to francuskiego koncernu Engie. Gaz skroplony trafi z brytyjskiego terminalu w Isle of Grain w południowej Anglii do leżącego niedaleko Bostonu terminalu regazyfikacyjnego Everett. Gaselys powinien przybyć do Bostonu 22 stycznia”.

Transportowany surowiec pochodzi z zakładów gazu skroplonego na Jamale (Jamał LNG), uruchomionych na początku grudnia 2017 r. przez rosyjski koncern Novatek. Rosyjski dziennik informuje, że dostawa “jest całkowicie sprzeczna ze strategią rozwoju rynku amerykańskiego, zgodnie z którą USA przekształcają się w wielkiego eksportera LNG”. Eksperci podkreślają, że dostawy rosyjskiego gazu do USA jednak nie staną się tendencją.

Transakcja jest uzasadniana przez ekstremalne warunki pogodowe na wschodnim wybrzeżu USA, powodujące skokowy wzrost cen.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Paradise Papers: LNG z Rosji trafia do Europy na statkach USA

Kresy.pl / TVP Info

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. zefir
  zefir :

  To co gazowe rusofoby?Hegemonowi rosyjski gaz też smakuje,nawet nim się ratuje. Jak trwoga to do gazowego boga.Jak trwoga minie to rosyjski gaz do Jewropy się wyeksportuje, pod maską Made in USA.

  • tagore
   tagore :

   @zefir “Transakcja jest uzasadniana przez ekstremalne warunki pogodowe na wschodnim wybrzeżu USA, powodujące skokowy wzrost cen.” na spocie kupuje się w różnych konfiguracjach ,nie ma sensu dorabiać do tego szóstego dna.