W środę odbyło się spotkanie Rady Egzekutywnej Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) w Hadze.

Podczas spotkania, Rosja i Iran złożyły projekt wniosku w sprawie indcydentu chemicznego w Syrii w prowincji Idlib. Stany Zjednoczone jednak wyraziły sprzeciw wobec postulatu, aby syryjscy specjaliści odwiedzili bazę Szajrat, tj. lotniska z którego miał, według Amerykanów, wystartować samolot, który dokonał ataku chemicznego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czołowy fizyk i profesor MIT: Nie ma dowodów na odpowiedzialnośc Asada za atak chemiczny w Chan Szejkun [+VIDEO]

Stały przedstawiciel Rosji przy OPCW Aleksander Szulgin odniósł się do amerykańskich obiekcji w następujący sposób – Przecież związek między incydentem w Idlib a lotniskiem Szajrat został ustalony przez samych Amerykanów, którzy stwierdzili, że syryjskie samoloty wystartowały z tego lotniska.

Jak dodał Szulgin – Dlatego też konieczne jest stwierdzenie, czy sarin lub inne amunicje chemiczne były tam przechowywane, czy nie. Naszym zdaniem kraje zachodnie działają bardzo niespójnie. Uważamy, że Amerykanie prawdopodobnie mają coś do ukrycia, ponieważ ciągle chcą usunąć lotnisko Szajrat z dochodzenia. Może wiedzieli od początku, że tam nie było broni chemicznej, a wszystko to było tylko pretekstem? 

Kresy.pl / Tass.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz