Przedstawiciel rosyjskiego Kościoła Prawosławnego wezwał członków Komisji ds. Ochrony Wartości Chrześcijańskich w Dumie do zakazania przerywania ciąży na terenie Federacji Rosyjskiej.

Archimandryta Teofilakt podczas pierwszej sesji komisji w Dumie Państwowej stwierdził, że niektóre prawa obowiązujące w Rosji muszą być natychmiast zmienione. Aborcja musi zostać zrównana morderstwu. Należy zwrócić na to uwagę i ostatecznie rozwiązać sprawę – powiedział.

Duchowny stwierdził również, że prawo zabraniające rodzicom używania przemocy wobec swoich dzieci jest sprzeczne z Pismem Świętym. Nie powinniśmy dopuszczać do żadnych zakazów w dziedzinie tradycyjnego wychowania w chrześcijańskiej rodzinie (…). Musimy wprowadzić poprawki do tej ustawy – powiedział Teofilakt.

CZYTAJ TAKŻE: Patriarcha Cyryl za całkowitym zakazem aborcji

W Komisji ds. Ochrony Wartości Chrześcijańskich zasiada 46 posłów z różnych frakcji parlamentarnych. Jej głównym celem jest ocenianie obowiązującego w Rosji prawa w kontekście wartości chrześcijańskich oraz inicjowanie nowych ustaw, które służą temu celowi. Członkowie komisji działają również w ramach projektu mającego na celu ochronę chrześcijan w za granicą, szczególnie w Syrii i samozwańczych republikach w Donbasie.

Tę informację dostarczył portal Kresy.pl.
Wspieraj rzetelne dziennikarstwo.

Obecnie aborcja w Rosji jest w pełni legalna, jednak w ostatnich latach konserwatywni politycy wraz z przedstawicielami Kościoła Prawosławnego wielokrotnie podejmowali próby zmiany tego stanu.

kresy.pl / rusk.ru

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz