Patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl podpisał się pod obywatelskim projektem ustawy o całkowitym zakazie aborcji tym samym pokazując, że popiera go cała cerkiew.

27 września, po nabożeństwie w cerkwi Michała Archanioła we wsi Biełousowo pod Moskwą Patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl złożył swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy o całkowitym zakazie aborcji.

Inicjatorami projektu są organizacje „Za życiem” oraz „Prawosławni ochotnicy”. W myśl projektu aborcja zostałaby w Rosji całkowicie zakazana.

W projekcie znajdują się także zapisy dotyczące przyznanie dzieciom statusu człowieka od chwili poczęcia, zakazu sprzedaży środków wczesnoporonnych, zakaz in vitro, a także wsparcie z budżetu federalnego matek w ciąży i rodzin tak by zapewnić co najmniej minimum socjalne.

Patriarcha pobłogosławił organizatorów akcji.

Obecnie w Rosji liczba aborcji spada choć nadal jest ona bardzo wysoka ze względu na liberalne przepisy w tej kwestii. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba aborcji spadła o 24,5 procenta.

Czytaj także:

Rosja: Ekskomunika za popieranie aborcji?

Patriarch.ru/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz