Rosyjscy pranksterzy Wowan i Leksus (Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stolarow) ponownie dodzwonili się do Andrzeja Dudy. Polski prezydent był pewien, że w dniu eksplozji w Przewodowie rozmawia z Emmanuelem Macronem. “Myślisz, że chcę wojny z Rosją? Nie, nie chcę tego. Nie chcę wojny z Rosją i jestem niezwykle ostrożny, proszę mi wierzyć, niezwykle ostrożny” – mówił Duda. Nagranie zostało opublikowane w mediach społecznościowych we wtorek. Do sprawy odniosła się Kancelaria Prezydenta. W komunikacie KPRP stwierdzono, że prezydent zorientował się i przerwał rozmowę. Na nagraniu słychać jednak, że rozmowa nie została wcześniej zakończona przez Andrzeja Dudę.

Rosyjscy prankstery Wowan i Leksus od lat dzwonią do światowych polityków podając się za innych przywódców. “Wierz mi, jestem bardzo ostrożny. Nie winię Rosjan, to jest wojna. Myślę, że obie strony będą się wzajemnie obwiniać za tę wojnę. Myślisz, że chcę wojny z Rosją? Nie, nie chcę tego. Nie chcę wojny z Rosją i jestem niezwykle ostrożny, proszę mi wierzyć, niezwykle ostrożny” – mówił prezydent Andrzej Duda w rozmowie z nimi.

Jak wskazał, z tego powodu nie mówił o artykule piątym NATO dot. zbiorowej samoobrony, a jedynie zainicjował czwarty artykuł traktatu, który przewiduje konsultacje, w przypadku potencjalnego zagrożenia jednego z państw Sojuszu.

Zobacz także: Trzaskowski wśród polityków, którzy rozmawiali z fałszywym Kliczką

Duda powiedział, że rozmawiał z prezydentem USA Joe Bidenem nt. zdarzenia w Przewodowie. Amerykański przywódca miał zadeklarować wysłanie amerykańskich ekspertów do udziału w śledztwie.

Andrzej Duda mówił w czasie rozmowy z pranksterami, że ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski “wykluczył możliwość, że to rakieta wystrzelona przez Ukraińców”.

Na uwagę, że jeden z polskich ministrów mówił o “rosyjskiej rakiecie”, prezydent odpowiedział, że była mowa o “rakiecie produkcji rosyjskiej”.

Do sprawy odniosła się Kancelaria Prezydenta.

Zobacz także: Trzaskowski wśród polityków, którzy rozmawiali z fałszywym Kliczką

“Po eksplozji rakiety w Przewodowie, w czasie trwających łączeń z głowami państw i szefów rządów doszło do połączenia z osobą podającą się za Prezydenta Francji Emmanuela Macrona” – podano w komunikacie.

W trakcie połączenia Prezydent zorientował się po nietypowym sposobie prowadzenia rozmowy przez rozmówcę, że mogło dojść do próby oszustwa i zakończył rozmowę. Po tym połączeniu KPRP niezwłocznie podjęła we współpracy z odpowiednimi służbami działania wyjaśniające” – dodano. 

Na nagraniu słychać jednak, że rozmowa nie została wcześniej zakończona przez Andrzeja Dudę.

Przypomnijmy, że w lipcu 2020 roku rosyjscy pranksterzy także nagrali rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą, udając sekretarza generalnego ONZ António Guterresa i pogratulowali Dudzie zwycięstwa w wyborach po czym nawiązali ponad 11-minutową rozmowę z głową naszego państwa.

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda odniósł się do żartu rosyjskich pranksterów

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Roman1
    Roman1 :

    Szkoda, że Kresy, które stanowią jedno z najbardziej obiektywnych mediów, nazywają Dudę polskim prezydentem. Wprawdzie na takiego został wybrany, ale stale reprezentuje interesy banderowców, w tym ostatnio, komentując mianowanie Melnyka wiceministrem spraw zagranicznych. Mam mdłości, gdy czytam, że Polska ma prezydenta, gdyż, moim zdaniem, nie zasługuje, by nazywać go Polakiem.