Rosyjski sztab generalny poinformował, że rosyjskie siły powietrzne w Syrii zintensyfikują naloty przeciwko „terrorystom”, a resort obrony wyraża gotowość do współpracy ze wszystkimi chętnymi państwami. Zdaniem rosyjskich wojskowych naloty wywołały panikę w szeregach islamistów.

Jak dotąd Rosjanie przeprowadzili ponad 60 lotów bojowych bombardując 50 celów Państwa Islamskiego w Syrii.

„Nie zamierzamy jedynie kontynuować nalotów, ale zintensyfikować je”– powiedział gen. płk. Andriej Kartapołow z rosyjskiego sztabu generalnego. Zaznaczył, że Ministerstwo Obrony jest chętne do koordynowania akcji przeciwko zagrożeniu terrorystycznemu z innymi narodami, m.in. w celu „zapobieżenia jakimkolwiek incydentom”.

Dodał, że międzynarodowe centrum informacyjne Komitetu Koordynacyjnego w Bagdadzie rozpoczęło pracę. Zdaniem generała otrzymuje ono informacje od Irańczyków, Irakijczyków i Syryjczyków, którzy tam pracują. Rosjanie deklarują jednak otwarcie na współpracę z innymi krajami.

Gen. Kartapołow powiedział, że rosyjskie samoloty atakują centra dowodzenia, składy amunicji i materiałów wybuchowych, centra komunikacyjne, małe zakłady produkujące uzbrojenie dla zamachowców-samobójców oraz obozy szkoleniowe bojowników.

„W ciągu ostatnich trzech dni zdołaliśmy rozbić infrastrukturę terrorystów i znacząco zmniejszyć ich zdolności bojowe. Według raportów wywiadu bojownicy opuszczają kontrolowane przez siebie obszary”– powiedział gen. Kartapołow. „W ich szerach pojawiły się panika i dezercja. Ponad 600 najemników porzuciło swoje pozycje i podejmuje próby przedostania się do Europy”.

Tass.ru / Kresy.pl

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. sylwia
  sylwia :

  John Kerry [Kohn] chce aby rosyjskie lotnictwo atakowało tylko ISIS ( http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/amerykanie-aprobuja-wylacznie-uderzenia-na-isis). Adolfina Merkel nawołuje do zaprzestania nalotów ( http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/merkel-w-kwestii-syrii-potrzebne-jest-rozwiazanie-polityczne-a-nie-militarne ). Gdy islamscy terroryści w Syrii rozstrzliwali cywilów, torturowali jeńców i palili ich żywcem, Kohn i Merkel nie mieli komentarza. Nie ma złych i dobrych, naszych i nie naszych islamskich terrorystów. Kompasem dla islamskich fanatyków jest Islam a ich celem jest wymordowanie nas wszystkich bo tak nakazuje Koran. Mahometanie nie mogą z nami współżyć. Oni tu przyjadą gwałcić, rabować i zabijać. W Koranie jest ponad 100 wersetów wzywających do prześladowania i uśmiercania niemahometan. Przykład: Sura Al Anfal (Zdobycze) 12: “… Pamiȩtaj, że Pan [Allach] natchnął aniołów tak: ‘Jestem z wami. Dajcie odwagȩ wiernym. Przerażeniem napełniȩ serca niewiernych. Tnijcie ich ponad szyjami (tj. ucinajcie im głowy) i ucinajcie im czubki palców…”
  (
  إِذْ يُوحِي رَبُّكَ إِلَى الْمَلَائِكَةِ أَنِّي مَعَكُمْ فَثَبِّتُوا الَّذِينَ آمَنُوا ۚ

  سَأُلْقِي فِي قُلُوبِ الَّذِينَ كَفَرُوا الرُّعْبَ فَاضْرِبُوا فَوْقَ الْأَعْنَاقِ

  وَاضْرِبُوا مِنْهُمْ كُلَّ بَنَانٍ )

  ( http://www.thereligionofpeace.com/quran/023-violence.htm ). Skomlenie Merkel, Kohn i innych oznacza, że bombowe tabletki zrzucane przez doktora Suchoj są skuteczne na leczenie ISLAMasis, ISILasis i pochodnych schorzeń szerzących siȩ w Syrii.

 2. szczurek
  szczurek :

  Czytałem, że przestrzeń powietrzna nad Syrią została zamknięta i podlega kontroli Rosyjskiej. Pojawił się incydenty z samolotem szturmowym A10 który został delikatnie mówiąc spławiony przez rosjan i oraz zostały przechwycone Izraelskie F15 nad Syrią i zmuszone do opuszczenia przestrzeni powietrznej.

 3. janmarian
  janmarian :

  Pozdrwiam wszystkich czytających i komentujących. Czytam Kresy od prawie dwóch lat. komentuję od dzisiaj. Nareszcie ktoś się wziął za to robactwo. Oni boją się tylko wieprzowini oraz Polaków i Rosjan. usrael nie ma interesu w zniszczeniu ISIS, dlatego te ich naloty przez tyle lat nie robiły nic złego. Ażtu nagle Rosja wjeżdża z buta i nie wiedzą gdzie się chować szczury jedne. Brawo Panie Putin. Lać ich ile wlezie,. kto jak kto, ale rosjanie wiedzą co to znaczy islamski terroryzm.

 4. jerzyjj
  jerzyjj :

  ŁAWROW:nie pozwolimy by Zachód z US-raelem na czele z SYRII zrobil druga
  Libię,Irak,Afganistan itd. …
  ,,USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Katar i Arabia Saudyjska wezwały rosyjskie władze do zaprzestania bombardowań tzw. umiarkowanej syryjskiej opozycji, gdyż ma to w ich ocenie zwiększać ryzyko wzrostu ekstremizmu w tym kraju.”
  W prowincji Idlib rosyjskie samoloty zrzuciły bomby na obóz w którym CIA trenowała bojówkarzy do walki z władzami Syrii.
  Chodzi o organizację Liwa Sukur Dżabal al-Zawija. Jej przywódca Hasan Hadż Ali twierdzi, że w trakcie wczorajszych nalotów na jego obóz spadło 20 pocisków. Organizacja ta od dawna jest sponsorowana przez Katar, ale również jest wspierana przez Waszyngton, który zdefiniował ją jako „umiarkowanych rebeliantów”. Pentagon dostarczał jej wyrzutnie kierowanych pocisków przeciwpancernych (TOW). W obozie przebywali agenci CIA, którzy szkolili bojówkarzy do walki z syryjską armią. Fakt pobytu agentow amerykańskiego wywiadu w zbombardowanym obozie potwierdził w wywiadzie dla CNN senator John McCain.
  POLAKU JEŚLI MASZ JESZCZE ODROBINĘ MÓZGU NIE SŁUCHAJ AMERYKANOW I POLSKICH PROSTYTUTEK MEDIALNYCH…
  Genie Energy Ltd. w lutym 2013 roku otrzymał koncesje na wydobycie ropy i gazu w Syrii. Koncesja obejmuje 153 mile kwadratowe i została przyznana na okres 36 miesięcy. Koncern posiada również koncesje na eksploatacje złóż ropy i gazu na terenie Izraela.
  Teraz już wiesz o co toczy się ta wojna i kto zainicjował w mediach Arabską Wiosnę oraz dlaczego prezydent Syrii został uznany za zagrażającego demokracji dyktatora. Koncesja na Syryjskie złoża ropy i gazu to główny, choć nie jedyny powód dla którego amerykańskie służby i dziennikarze z telewizji BBC dopuścili się tak bezczelnej prowokacji.
  Zobacz także: Energetyka i surowce w europie wschodniej na celowniku Nathana Rothschilda czytaj:,, ANGLOSYJONU”…