Teren dawnego lotniska na przedmieściach Berdiańska, ważnego ukraińskiego portu i bazy sił morskich nad Morzem Azowskim, został opanowany przez rosyjskie pojazdy wojskowe.

W sobotę późnym popołudniem agencja Unian poinformowała, że rosyjskie pojazdy wojskowe zajęły teren dawnego lotniska „Berdiańsk”. Powołała się na informacje z oficjalnego profilu społecznościowego Berdiańskiej Rady Miejskiej. Nie podano żadnych dodatkowych szczegółów.

Berdiańsk to ważne miasto portowe nad Morzem Azowskim, mieści się tam także baza ukraińskiej marynarki wojennej. Jest położone na trasie z Krymu i Melitopola do Mariupola.

Jak pisaliśmy rano, Melitopol został opanowany przez siły rosyjskie. Po południu w sieci pojawiły się informacje o rosyjskich czołgach, jadących w stronę Mariupola, w okolicy Berdiańska. Zamieszczono też filmy, rzekomo przedstawiające te wozy opancerzone w tym rejonie.

Wcześniej niektóre źródła podawały, że inna kolumna wojsk rosyjskich ruszyła z Melitopola na północ, w kierunku bazy sił powietrznych Tokmak.

Czytaj także: Pentagon: Rosja użyła do inwazji ponad połowę zgromadzonych sił

Unian / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply