Rosyjski producent broni Lobaev ogłosił, że jest w trakcie opracowywania karabinu snajperskiego, który w połączeniu z nowym rodzajem nabojów, będzie mógł trafiać w cele z odległości do 7 kilometrów – poinformował w piątek portal Defense World.

Jak poinformował w piątek portal Defense World, rosyjska firma Lobaev jest w trakcie opracowywania karabinu snajperskiego DXL-5, który w połączeniu z nową amunicją będzie mógł trafić cel z odległości 7 kilometrów.

Vladislav Lobaev, dyrektor generalny firmy Lobaev Arms przekazał, że jego nowa broń będzie czymś wyjątkowym. W tej chwili najskuteczniejszy karabin firmy (Zmierzch) może prowadzić skuteczny ostrzał przy odległości 2,5 kilometra, a rekordowe strzały mogą padać do 4,2 kilometra.

Zobacz też: Rosyjskie media: nowy „niewidzialny” dron uderzeniowy „Łowca” dwa razy droższy niż RQ-170 [+VIDEO]

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6489 PLN    (29.49%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Pracujemy teraz nad karabinem i nabojem o maksymalnym zasięgu od sześciu do siedmiu kilometrów i pewnym strzelaniem z trzech kilometrów. Wstępna nazwa projektu to DXL-5, nasze produkty takie jak DXL-4 „Sewastopol” i DXL-3 „Retribution” należą do tej samej rodziny. Na światowym rynku broni snajperskiej nie było jeszcze karabinów o takim zasięgu” – informował Lobaev.

Według informacji przekazanych przez dyrektora generalnego, karabin otrzyma nowy nabój, w którym wprowadzonych zostanie kilka przełomów technologicznych, dzięki czemu będzie można strzelać z tak dużej odległości. Informował, że broń będzie się wyróżniać dużym rozmiarem i początkową prędkością

Szef Lobaev Arms wyraził nadzieję, że DXL-5 będzie gotowy na początku przyszłego roku. „Nie chciałbym ujawniać szczegółów dotyczących kalibru i innych informacji” – dodał dyrektor generalny.

Zobacz też: Rosja przeprowadziła pierwsze od trzech miesięcy naloty w Syrii

Rosyjskie przedsiębiorstwo niedawno ogłosiło opracowanie celownika kolimatorowego, który może wykonywać obliczenia i podać dokładne informacje dla strzelca. Celownik kolimatorowy pozwala snajperowi zobaczyć oświetlony punkt celowania ustawiony w linii z karabinem, niezależnie od pozycji oka.

Zobacz też: Rosja potwierdza, że wysłała do Syrii kolejne myśliwce MiG-29

Kresy.pl/Defense World

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. tagore
    tagore :

    Przy szybkosci wylotowej pocisku rzędu 2km/s i bajkowym założeniu ,że pocisk nie zwalnia w czasie lotu przeleciał by 7km w ciągu 3,5s.Do poruszającego się celu to raczej bez sensu, tym bardziej ,że w grę wchodzi ruch powietrza i jego temperatura na tym dystansie.