Rosyjski producent broni Lobaev ogłosił, że jest w trakcie opracowywania karabinu snajperskiego, który w połączeniu z nowym rodzajem nabojów, będzie mógł trafiać w cele z odległości do 7 kilometrów – poinformował w piątek portal Defense World.

Jak poinformował w piątek portal Defense World, rosyjska firma Lobaev jest w trakcie opracowywania karabinu snajperskiego DXL-5, który w połączeniu z nową amunicją będzie mógł trafić cel z odległości 7 kilometrów.

Vladislav Lobaev, dyrektor generalny firmy Lobaev Arms przekazał, że jego nowa broń będzie czymś wyjątkowym. W tej chwili najskuteczniejszy karabin firmy (Zmierzch) może prowadzić skuteczny ostrzał przy odległości 2,5 kilometra, a rekordowe strzały mogą padać do 4,2 kilometra.

Zobacz też: Rosyjskie media: nowy „niewidzialny” dron uderzeniowy „Łowca” dwa razy droższy niż RQ-170 [+VIDEO]

„Pracujemy teraz nad karabinem i nabojem o maksymalnym zasięgu od sześciu do siedmiu kilometrów i pewnym strzelaniem z trzech kilometrów. Wstępna nazwa projektu to DXL-5, nasze produkty takie jak DXL-4 „Sewastopol” i DXL-3 „Retribution” należą do tej samej rodziny. Na światowym rynku broni snajperskiej nie było jeszcze karabinów o takim zasięgu” – informował Lobaev.

Według informacji przekazanych przez dyrektora generalnego, karabin otrzyma nowy nabój, w którym wprowadzonych zostanie kilka przełomów technologicznych, dzięki czemu będzie można strzelać z tak dużej odległości. Informował, że broń będzie się wyróżniać dużym rozmiarem i początkową prędkością

Szef Lobaev Arms wyraził nadzieję, że DXL-5 będzie gotowy na początku przyszłego roku. „Nie chciałbym ujawniać szczegółów dotyczących kalibru i innych informacji” – dodał dyrektor generalny.

Zobacz też: Rosja przeprowadziła pierwsze od trzech miesięcy naloty w Syrii

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rosyjskie przedsiębiorstwo niedawno ogłosiło opracowanie celownika kolimatorowego, który może wykonywać obliczenia i podać dokładne informacje dla strzelca. Celownik kolimatorowy pozwala snajperowi zobaczyć oświetlony punkt celowania ustawiony w linii z karabinem, niezależnie od pozycji oka.

Zobacz też: Rosja potwierdza, że wysłała do Syrii kolejne myśliwce MiG-29

Kresy.pl/Defense World
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz