Rosjanie twierdzą, że zniszczyli skład zachodniej amunicji w obwodzie lwowskim

Rakiety manewrujące Kalibr zniszczyły w obwodzie lwowskim magazyn, gdzie przechowywano amunicję do systemów artylerii przysłanych przez kraje zachodnie – twierdzi ministerstwo obrony Rosji.

W środę rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony, gen. Igor Konaszenkow powiedział, że siły rosyjskie zniszczyły ukraiński skład amunicji w obwodzie lwowskim. Do ataku użyto rakiety manewrujące Kalibr. Według Rosjan, w magazynie Ukraińcy składowali amunicję do przysłanych z Zachodu systemów artyleryjskich, w tym haubic M777.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

845.18 PLN    (3.84%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Rakiety precyzyjne dalekiego zasięgu Kalibr w okolicy miejscowości Złoczów [oryg. ros. Zołoczew -red.] w obwodzie lwowskim zniszczyły skład amunicji amunicję do zagranicznego uzbrojenia przekazanego na Ukrainę przez kraje NATO, w tym do haubic M777 kal. 155 mm” – powiedział Konaszenkow.

Do czasu publikacji, strona ukraińska nie potwierdziła oficjalnie doniesień Rosjan o zniszczeniu magazynu amunicji.

We wtorek gubernator obwodu lwowskiego, Maksym Kozyckij poinformował o zestrzeleniu na Złoczowem rosyjskiej rakiety przez ukraińską obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową. Odłamki pocisku rakietowego spadły na cegielnię, raniąc sześć osób, w tym dziecko. Uszkodzeniu uległy też okoliczne budynki, w tym mieszkalne i szkolne. Według strony ukraińskiej, rakiety zostały wystrzelone z obszaru Morza Czarnego.

Zobacz: Pożar w Nowej Kachowce koło Chersonia. Media: płonie rosyjski skład amunicji [+VIDEO]

Według niedawnych relacji medialnych USA przekazały już Ukrainie pomoc wojskową o łącznej wartości 4 mld dol. Składało się na nie ponad 6,5 tys. przenośnych systemów przeciwpancernych Javelin, 20 tys. lekkiej broni przeciwpancernej AT4, ponad 1,4 tys. przenośnych systemów obrony przeciwlotniczej Stinger, 108 haubic M777 i 220 tys. sztuk amunicji do nich, cztery wyrzutnie rakiet HIMARS, 121 taktycznych dronów szturmowych Phoenix Ghost oraz 700 dronów kamikaze Switchblade.

Czytaj również: Ukraina otrzymała tylko niewielką część uzbrojenia zadeklarowanego przez Zachód

W ubiegłym tygodniu Pentagon poinformował, że Stany Zjednoczone wysłały Ukrainie kolejną partię holowanych haubic M777 155 mm.

Tass / zolochiv.net / inlviv.in.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz