Armia amerykańska opublikowała nagranie wideo ukazujące jak rosyjski myśliwiec Su-27 przechwytuje amerykański samolot zwiadowczy Lockheed EP-3.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na Morzem Czarnym. Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych zapewnia, że amerykański samolot zwiadowczy znajdował się wówczas nad wodami międzynarodowymi. Amerykanie twierdzą, że pilot rosyjskiego samolotu zachowywał się w sposób „niebezpieczny” lecąc z dużą prędkością naprzeciw amerykańskiej maszyny. Rosjanin powtórzył jeszcze raz manewr bardzo bliskiego przelotu koło amerykańskiego samolotu. Jego załoga raportowała o wywołanych przez to turbulencjach. Akcja rosyjskiego Su-27 trwała według Amerykanów 25 minut.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ministerstwo Obrony Rosji potwierdziło przechwycenie amerykańskiego samolotu zwiadowczego. Rosyjskie myśliwiec został wysłany w celu przechwycenia amerykańskiej jednostki, która zbliżała się do granic Rosji, jak pisze rosyjska, państwowa agencja informacyjna RIA Nowosti. „Załoga myśliwca zameldował o identyfikacji amerykańskiego samolotu wywiadu radiowego i towarzyszyła mu niedopuszczając do naruszenia przestrzeni powietrznej FR [Federacji Rosyjskiej] z zachowaniem wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa” – agencja cytuje oświadczenie rosyjskiego Ministerstwa Obrony, które twierdzi, że po przechwyceniu amerykański samolot zmienił kurs i oddalił się od granic Rosji.

Deputowany Dumy Państwowej Rosji reprezentujący Krym Andriej Kozenko nazwał działanie amerykańskiego lotnictwa próbą „zastraszenia” mieszkańców Krymu. „Bezwarunkowo, przerwanie jakichkolwiek prób naruszenia przestrzeni powietrznej takim uprzedzającym, odpowiednim, powiedziałbym, sposobem” – mówił o akcji Kozenko, twierdząc też, że akcja sprzyjała „ochłodzeniu waszyngtońskich głów”, a przy tym zaznaczyła, że „Krym dzisiaj to strategiczny region Rosji”.

Czytaj także: Pentagon: Rosyjski Su-27 przeleciał 1,5 m od naszego samolotu. Rosjanie zaprzeczają

ria.ru/youtube.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz