Rosjanie poinformowali, że tłoczą przez Nord Stream 10 proc. więcej gazu niż wynosi zaprojektowana moc przesyłowa rurociągu.

Agencja TASS zacytowała w piątek Witalija Markiełowa wiceprezesa Gazpromu: Według stanu na dziś (piątek) gazociągiem Nord Stream dostarcza się maksymalne ilości gazu na północ Niemiec – 167,4 mln m3 na dobę. To o 10 proc. więcej mocy projektowej.Menadżer zapowiedział również, że w 2017 roku Gazprom pobije rekord eksportu gazu do Europy. Zaznaczył także, że koncern planuje podwojenie dostaw po rozbudowie o dwie nowe nitki. Do 2019 r. podwoimy dostawy gazociągiem do 110 mld m3, co pozwoli zaspokoić ogromny popyt na nasz gaz z Europy – oświadczył wiceprezes koncernu.

ZOBACZ TAKŻE: Komisja Europejska uderza w budowę Nord Stream 2

W 2016 r Gazprom zwiększył wydobycie błękitnego paliwa do 419,07 mld m3 a eksport do Europy o 12,5 proc. do rekordowego poziomu 179,3 mld m3. Do połowy listopada 2017 roku rosyjski koncern sprzedał za granicę już 170 mld m3 gazu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Tymczasem Komisja Europejska zapowiedziała dziś, że nowa nitka rosyjskiego gazociągu nie będzie projektem priorytetowym dla Brukseli. Nord Steram 2 nie wszedł na listę PCI (projekty wspólnego interesu Unii), bowiem nie spełnia kryteriów takich projektów – oświadczył Miguel Arias Cenete komisarz ds. energetyki i klimatu.

Kresy.pl / rp.pl [layerslider id=”34″]

Reklama
[layerslider id="44"]
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz