Najlepszą i najskuteczniejszą odpowiedzią na zagrożenia jest wzmocnienie polskich Sił Zbrojnych - oświadczył w sobotę szef MON Mariusz Błaszczak. Minister obrony narodowej bierze udział w inauguracji akcji rekrutacyjnej do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Przekazał, że jedynie w ciągu pierwszej godziny prawie 300 osób złożyło deklaracje.

W sobotę rozpoczął się nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W 32 miejscowościach zaplanowano wojskowe pikniki. Wniosek o powołanie można wypełnić przy stoiskach promocyjno-informacyjnych. "Wejście w życie ustawy o obronie ojczyzny to bardzo ważne wydarzenie dla polskich sił zbrojnych. Wszyscy doskonale wiemy, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, zdajemy sobie sprawę z zagrożeń. Te zagrożenia są realne" - oświadczył szef MON Mariusz Błaszczak, który bierze udział w Kraśniku (woj.lubelskie) w inauguracji dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. "Najlepsza i najskuteczniejszą odpowiedzią na te zagrożenia jest wzmocnienie polskich sił zbrojnych" - dodał, cytowany przez portal Polsat News.

Minister obrony narodowej przekazał, że tylko w ciągu pierwszej godziny prawie 300 osób złożyło deklaracje wstąpienia do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Rosja zakazała 963 Amerykanom wjazdu do kraju i będzie rozszerzała zakazy jako "odwet za wrogie działania USA" - przekazała w sobotę agencja prasowa Reuters. (więcej…)

Firmy mogą wykorzystać wiele możliwości dzięki Bitcoinowi. Oto, co Twoja firma powinna odkryć dzięki tej wirtualnej walucie.

Odkąd Satoshi Nakamoto wprowadził innowacyjne rozwiązanie Bitcoinów w 2009 roku, ta wirtualna waluta przechodziła wzloty i upadki. Jednak ludzie i firmy nie postrzegają już Bitcoina jako kontrowersyjnej waluty, którą przestępcy mogą wykorzystać w niecnych działaniach. Dziś przedsiębiorcy i inwestorzy postrzegają Bitcoin jako innowację, która daje nieskończone możliwości.

Być może dzieje się tak dlatego, że zdali sobie sprawę z potencjału technologii stojącej za tą wirtualną walutą. Dla niektórych firm Bitcoin jest alternatywną walutą i metodą płatności. Niektórzy handlowcy uważają nawet, że Bitcoin może w końcu zastąpić tradycyjne pieniądze. Nic dziwnego, że kraje takie jak Salwador uczyniły Bitcoin prawnym środkiem płatniczym. Immediate Edge to odpowiedź dla wszystkich osób zainteresowanych handlem Bitcoinami.

Siergiej Szojgu zameldował Władimirowi Putinowi całkowite "wyzwolenie" zakładów Azowstal z rąk ukraińskich.

Ministerstwo obrony Rosji podało w piątek wieczorem w komunikacie, że rosyjska armia w pełni przejęła kontrolę nad zakładami Azowstal w Mariupolu, w których bronili się ukraińscy wojskowi, m.in. z pułku Azow. Stało się to po tym, jak do niewoli oddała się ostatnia grupa 531 ukraińskich żołnierzy. Jak podano, minister obrony Rosji zameldował prezydentowi Władimirowi Putinowi o przejęciu pełnej kontroli nad Azowstalem (nazywając to "wyzwoleniem").

Strona rosyjska twierdzi, że do niewoli oddał się m.in. dowódca pułku Azow Denys Prokopenko (w komunikacie nazwano go "tak zwanym +dowódcą+ nazistów +Azowa+"). Prokopenkę miano wywieźć poza miasto, rzekomo z powodu "nienawiści mieszkańców Mariupola" do niego i chęci zlinczowania go za "liczne okrucieństwa".

Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

W szyfrogramie polskiego wywiadu z 1990 roku napisano, że "korzystnym z punktu widzenia RFN jest rozbicie politycznych ugrupowań w Polsce, brak dominującej partii i podziały w Solidarności". Szyfrogram został ujawniony przez prof. Bogdana Musiała.

Szyfrogram nr 3398 został wykonany w czerwcu 1990 roku przez oficera polskiego wywiadu na podstawie informacji przekazanych przez niemieckiego agenta o kryptonimie "Wolf". Profesor Bogdan Musiał, który pełni obecnie funkcję dyrektora Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego poinformował, że natknął się na dokument w czasie swojej pracy badawczej - podał PAP w piątek.

W szyfrogramie napisano: "Według »Wolfa« i kół doradców polityczno-gospodarczych rządu RFN korzystnym z punktu widzenia RFN jest rozbicie politycznych ugrupowań w Polsce, brak dominującej partii i podziały w Solidarności. Optymalnym według »Wolfa« dla jednoczących się Niemiec byłby ostateczny rozpad Solidarności i odrodzenie się w Polsce ze znacznej części jej członków silnego ugrupowania chłopskiego, składającego się z kilku partii chłopskich popieranych przez kościół".

Pomóż nam dziś utrzymać nasze pozycje! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 70 PLN.
Załoga fortu Kresy.pl
9%