Rosjanie otrzymujący przelewy z zagranicznych banków będą mogli wypłacić pieniądze tylko w rublach – poinformował w piątek rosyjski bank centralny. Ma to na celu złagodzenie skutków dotkliwych zachodnich sankcji.

Rosyjski bank centralny poinformował, że ograniczenie wejdzie w życie od soboty (12 marca) – podaje agencja Reuters. Nie wskazano do kiedy ma obowiązywać. Na skutek nowych regulacji Rosjanie, którzy otrzymują przelewy z zagranicznych banków, będą mogli wypłacić pieniądze tylko w rublach. Ma to na celu złagodzenie skutków dotkliwych zachodnich sankcji.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

375.18 PLN    (1.7%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Rosyjska inwazja na Ukrainę spowodowała nałożenie dotkliwych sankcji na Rosję. Informowaliśmy, że Unia Europejska wykluczyła siedem rosyjskich banków z systemu rozliczeń międzynarodowych SWIFT. Rząd USA wprowadził sankcje zabraniające amerykańskim podmiotom transakcji z rosyjskim bankiem centralnym i innymi państwowymi instytucjami finansowymiPodawaliśmy, że na taki sam krok zdecydował się brytyjski rząd, zakazując podmiotom dokonywania transakcji z rosyjskim bankiem centralnym, ministerstwem finansów oraz państwowym funduszem majątkowym. Z kolei szef unijnej dyplomacji informował, że UE rozszerza grupę podmiotów i osób, które zostaną objęte pakietem sankcji. Także Japonia zamroziła aktywa prezydenta Rosji Władimira Putina oraz jego kluczowych urzędników. Międzynarodowe korporacje przyłączają się do działań rządów. Do tej pory kilkadziesiąt globalnych firm i koncernów zrezygnowało z różnych form działalności na rosyjskim rynku.

Prezydent USA Joe Biden zapowiedział w piątek, że USA w ramach kary za inwazję na Ukrainę drastycznie obniżą swój status handlowy z Rosją, a także zakażą importu rosyjskich owoców morza, alkoholu i diamentów.

Informowaliśmy także, że Kijów negocjuje z krajami UE, aby aresztowane 415 miliardów dolarów rosyjskich rezerw zostało wykorzystane do zrekompensowania szkód wyrządzonych Ukrainie.

Zobacz także: Morgan Stanley prognozuje, że Rosja zbankrutuje w połowie kwietnia

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz