Wieloletni korespondent „Gazety Wyborczej”, Wacław Radziwinowicz, zostanie wyrzucony z Rosji.

Dziennikarz został w trybie pilnym wezwany do rosyjskiego MSZ, gdzie ma być mu cofnięta akredytacja korespondenta w tym kraju. Prawdopodobnie będzie musiał opuścić Rosję w ciągu miesiąca.

Według nieoficjalnych informacji działania te mogą być odwetem Rosji za wydalenie przez Polskę dziennikarza Leonida Swiridowa, któremu w kwietniu wojewoda mazowiecki cofnął zezwolenie na pobyt w Polsce. Wnioskowała o to Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Rdc.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz