Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odrzuciło piątkową rezolucję ONZ, w której zaapelowano do Moskwy o wycofanie oddziałów z Naddniestrza.

Rosyjski resort spraw zagranicznych w wydanym przez siebie komunikacie podkreślił, że stacjonowanie wojsk Federacji Rosyjskiej jest gwarantem pokoju i stabilności.

W piątek Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęło rezolucję, zgłoszoną przez Mołdawię wraz z Gruzją, krajami bałtyckimi, Rumunią i Ukrainą, w której zaapelowano do Rosji do wycofania z terytorium Naddniestrza swoich wojsk.

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent Naddniestrza chce zmienić wizerunek nieuznawanej republiki [+VIDEO]

Naddniestrze jest zdominowanym przez ludność rosyjskojęzyczną (Rosjan i Ukraińców) regionem na terytorium Mołdawii. W czasie rozkładu Związku Radzieckiego miejscowi mieszkańcy wypowiedzieli posłuszeństwo władzom w Kiszyniowie i po krótkiej wojnie domowej zakończonej w 1992 r., wywalczyło faktyczną niepodległość. Ma własnego prezydenta, armię, siły bezpieczeństwa, urzędy podatkowe i walutę. Naddniestrza nie uznało jednak żadne państwa, także Rosja, która jednocześnie wspiera je gospodarczo i politycznie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    To banderowska Ukraina w stylu Stalina ma największą chrapkę na Nadniestrze.Dekalog OUN,tej banderowskiej świętości,to uwiarygadnia.”Będziesz dążyć do poszerzenia siły,chwały,bogactwa i przestrzeni państwa ukraińskiego nawet drogą ujarzmienia cudzoziemców”-to banderowski cel,również w odniesieniu do Nadniestrza.