Irackie wojsko poinformowało w sobotę, że pośród zabitych miał znaleźć się m.in. „wiceminister wojny” ISIS.

W piątek w nalocie irackie myśliwce F-16 uderzyły na trzy połączone okopem domy w miejscowości Hadżin, położonej ok. 25 km od granicy z Irakiem, gdzie spotkanie mieli dowódcy ISIS.

Irackie F-16 przeprowadziły zakończony powodzeniem nalot na spotkanie przywódców ISIS w rejonie Hadżin na terytorium syryjskim. Operacja doprowadziła do całkowitego zniszczenia celów oraz śmierci ok. 45 terrorystów – można przeczytać w oświadczeniu irackiej armii.

CZYTAJ TAKŻE: Tzw. Państwo Islamskie próbuje wykroić sobie terytorium kosztem innych bojówek [+MAPA]

Poinformowano, że pośród zabitych znaleźli się ważni przedstawiciele ISIS, w tym „wiceminister wojny”, jeden z „emirów” odpowiedzialnych za media, osobisty kurier przywódcy organizacji Abu Bakra al-Bagdadiego oraz szef struktur policji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Irackie lotnictwo kilkakrotnie przeprowadzało ataki na cele Państwa Islamskiego w Syrii za zgodą zarówno władz syryjskich, jak i dowodzonej przez USA antyislamistycznej koalicji. Irak pozostaje w dobrych stosunkach z Iranem i Rosją, sojusznikami syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

W grudniu 2017 roku iracki premier Hajdar al-Abadi ogłosił ostateczne zwycięstwo nad Państwem Islamskim na terytorium Iraku. Bojownicy ISIS wycofali się na obszary przygraniczne po stronie syryjskiej, skąd nadal organizują zasadzki, zamachy i inne ataki na terytorium irackim.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz