Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa odniosła się do zorganizowanego w Wilnie forum rosyjskiej opozycji.

Zacharowa skomentowała wileńskie forum rosyjskiej opozycji. Niczego innego nie oczekiwaliśmy od władz Litwy, które realizują otwarcie wrogi kurs wobec naszego kraju. Zwróciliśmy uwagę na to, że „przytułek” w Wilnie znajdują jedynie osoby znajdujące się na marginesie polityki” – wskazała rzeczniczka MSZ.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

Przedstawiciela rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych zaznaczyła, że dodała, że w forum wzięli udział osoby objęte w Rosji śledztwem z powodu przestępstw karnych, za którymi wystawiono listy gończe. Uważamy, że minister spraw zagranicznych Litwy (Linas Linkeviczius) niepotrzebnie osobiście zabrał się za patronowanie tej farsie – oświadczyła Maria Zacharowa.

CZYTAJ TAKŻE: Litwa odgrodzi się od Rosji

Dwudniowe forum o którym mówiła Zacharowa rozpoczęło się wczoraj w Wilnie. Jest ono poświęcone Rosji i jest organizowane corocznie od 2013 roku. Według litewskiego portalu Delfi, udział w tym spotkaniu wziąć miało ponad 100 aktywistów, polityków i dziennikarzy z różnych krajów. Wśród gości znaleźli się były szef koncernu Jukos Michaił Chodorkowski, były premier Rosji Michaił Kasjanow, Żanna Niemcowa – córka zabitego w 2015 roku w Moskwie polityka opozycji Borysa Niemcowa, Marina Litwinienko – wdowa po zamordowanym w Londynie byłym agencie FSB Aleksandrze Litwinience.

 

Linas Linkeviczius również obecny na forum oświadczył, że kontakty międzyludzkie pomiędzy przedstawicielami Rosji, Litwy i Unii Europejskiej są bardzo ważne. Polityka Kremla i obywatele rosyjscy to dwie różne rzeczy – powiedział minister. Dodał także, iż Litwa chce wspierać rosyjskie społeczeństwo obywatelskie i rozwijać z nim dialog.

kresy.pl / interia.pl / ng.ru

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz