Delegacja polityków Alternatywy dla Niemiec przeprowadziła we wtorek w Moskwie rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Rosji – poinformował Deutsche Welle.

Jak poinformował Deutsche Welle, przedstawiciele Alternatywy dla Niemiec (AfD) spotkali się we wtorek w Moskwie z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. Minister rozmawiał między innymi ze współprzewodniczącym niemieckiej partii Tino Chrupallą.

Podczas swojej wizyty, uznanej przez Rosję za „bardzo ważną”, delegacja parlamentarzystów AfD wyraziła ostrą krytykę atmosfery politycznej w Niemczech.

Tino Chrupalla, powiedział Ławrowowi, że AfD, mimo że jest największą partią opozycyjną jest „dyskredytowana, a czasem zniesławiana”.

Chrupalla skrytykował również unijne sankcje nałożone na Rosję za sprawę Nawalnego, mówiąc, że jego partia jest zaniepokojona stanem stosunków niemiecko-rosyjskich.

Zaniepokojenie stosunkami wyraził również Ławrow, który powiedział, że „między Berlinem a Moskwą narosło wiele problemów i są one coraz liczniejsze”.

Ławrow wyraził również zdziwienie kontrowersjami wokół wizyty AfD skoro wcześniej przedstawiciele rosyjskiej opozycji zostali przyjęci w Niemczech przez ważnych polityków. Powiedział, że Rosja „pozostaje w kontakcie ze wszystkimi ważnymi siłami politycznymi w Niemczech, zwłaszcza z AfD, która jest największą siłą opozycyjną w parlamencie”. Szef rosyjskiej dyplomacji chwalił partię za wkład, jaki wnosi w stosunki dwustronne, mówiąc, że relacje potrzebują „przeglądu i być może wznowienia”.

Chrupalla, któremu towarzyszył ekspert partii do spraw zagranicznych Armin-Paul Hampel, wezwał również do dokończenia rosyjsko-niemieckiego projektu gazociągu Nord Stream 2.

Zobacz też: Niemcy: Goerlitz: AfD chce usunąć z miasta polskich handlarzy

Projektowi sprzeciwiają się nie tylko Stany Zjednoczone, ale także szereg krajów Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Polska, które uważają, że wpłynie on na ich dochody poprzez brak opłat tranzytowych i wzmocni wpływy Rosji w Europie.

Jak informowaliśmy na naszym portalu, według służby prasowej Nord Stream 2, budowa gazociągu została wznowiona w piątek 11 grudnia.

Barka Fortuna położy 2,6-kilometrowy odcinek gazociągu w wyłącznej strefie ekonomicznej Niemiec na wodach na głębokości poniżej 30 metrów. „Wszystkie prace budowlane prowadzone są w pełnej zgodności z otrzymanymi pozwoleniami” – poinformowała spółka.

Zobacz też: Niemcy: Po raz kolejny podpalono auto rodziców deputowanego z AfD. Policja podejrzewa lewicowych ekstremistów

Kresy.pl/DW.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply