Łącznie 20 krajów z Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu i Azji zwróciło się do rosyjskich władz w kwestii zakupu szczepionek na koronawirusa – oświadczył we wtorek Kirill Dmitriev, dyrektor generalny Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich (RDIF). Powiedział, że Rosja otrzymała już zamówienia na miliard dawek.

Kirill Dmitriev, dyrektor RDIF, oświadczył we wtorek, że 20 krajów zwróciło się już do Rosji w kwestii zakupu szczepionek na koronawirusa. Zakupem miałyby być zainteresowane m.in. państwa Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu i Azji – podaje agencja “Tass”. Dmitriev zadeklarował, że Rosja otrzymała już zamówienia na miliard dawek szczepionki. Pośród krajów zainteresowanych zakupem szczepionki nie znalazły się państwa europejskie, które podchodzą sceptycznie do rosyjskich deklaracji dotyczących odkrycia skutecznej szczepionki na COVID-19.

“Wspólnie z naszymi partnerami zagranicznymi jesteśmy gotowi podrukować ponad 500 mln dawek szczepionki rocznie”  – zadeklarował Kirill Dmitriev.

Dmitriev odniósł się także do problemów finansowych, które mogą pojawić się w kwestii możliwości dostępu najbiedniejszych państw świata do szczepionki. “Ludzie na całym świecie powinni mieć równy dostęp do szczepionki, niezależnie od ich sytuacji finansowej” – słowa dyrektora RDIF cytuje “Onet.pl”.

Jak pisaliśmy, Władimir Putin poinformował we wtorek, że w Rosji zarejestrowano szczepionkę na COVID-19. Z jego słów wynika, że w testach szczepionki wzięła udział jedna z jego córek.

„O ile mi wiadomo, dziś rano po raz pierwszy na świecie zarejestrowano szczepionkę przeciwko nowej infekcji koronawirusem” – oświadczył Putin. Rosyjski prezydent powiedział, że rosyjska szczepionka „działa całkiem efektywnie, tworzy stabilną odporność i przeszła wszystkie odpowiednie testy”.

Jednak jak podał RMF FM, rosyjska szczepionka nie przeszła trzeciej fazy badań, która z reguły trwa kilka miesięcy i obejmuje dużą populację. W związku z tym wielu naukowców podchodzi sceptycznie do rosyjskiego preparatu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że na początku tego miesiąca dyrektor generalny Rosyjskiego Państwowego Centrum Badań Wirusologicznych i Biotechnologicznych Wektor poinformował, że centrum planuje rozpoczęcie produkcji szczepionki na koronawirusa w listopadzie 2020 roku.

tass.com / wiadomosci.onet.pl / rmf24.pl / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Tutejszym
  Tutejszym :

  “Pośród krajów zainteresowanych zakupem szczepionki nie znalazły się państwa europejskie, które podchodzą sceptycznie do rosyjskich deklaracji dotyczących odkrycia skutecznej szczepionki na COVID-19.”
  “rosyjska szczepionka nie przeszła trzeciej fazy badań, która z reguły trwa kilka miesięcy i obejmuje dużą populację. W związku z tym wielu naukowców podchodzi sceptycznie do rosyjskiego preparatu.”
  Zakupem miałyby być zainteresowane m.in. państwa Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu i Azji. Jeżeli to prawda to pośpiech przy rejestracji da Rosji parę groszy na dalsze zbrojenia swojej armii. Koszta poniosą najbiedniejsze państwa trzeciego świata, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu i Azji.
  Tak wygląda ruski altruizm i ruska propaganda, córka Putina testowała drogie alkohole?

 2. Tutejszym
  Tutejszym :

  „rosyjska szczepionka nie przeszła trzeciej fazy badań,
  która z reguły trwa kilka miesięcy i obejmuje dużą populację.”
  Ruskie znaleźli rozwiązanie: Szczepionka będzie testowana na Białorusinach
  Batko oczywiście zgodził się, w zamian dostanie pewną ilość dawek.
  Ale już zarejestrowali szczepionkę, zaczną sprzedaż bez kompletu badań?