Według informacji do jakich dotarło RMF FM, Polska dostanie znacznie mniej pieniędzy z Unii Europejskiej, nawet bez odcięcia funduszy z powodu „braku praworządności”.

Anonimowy informator RMF FM z Komisji powiedział: będzie dla Polski mniej pieniędzy, ale nie ze względu na kwestię praworządności. Dodał: Kwestia uzależnienia środków od praworządności to raczej rodzaj straszaka na przyszłość a nie realne pomniejszanie środków już teraz, w propozycji budżetowej. Przyznał jednocześnie, że kwestia ta ta może być wykorzystywana, jeżeli nie dojdzie do porozumienia między KE a Polską w sprawie wycofania procedury art.7.W KE to końcówka boju o pieniądze. W najbliższą środę zostanie zaprezentowany projekt nowego budżetu, potem w negocjacje włączą się państwa członkowskie. Każdy z komisarzy UE stara się o jak najwięcej pieniędzy dla reprezentowanej przez niego polityki UE. O jak najmniejsze cięcia w polityce spójności samotnie walczy już tylko z niemieckim komisarzem ds. budżetu rumuńska komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu. Nie obyło się bez trzaskania drzwiami – twierdzi świadek tych rozmów. Dodał: Usłyszała, że cięcia z powodu Brexitu dotyczą wszystkich polityk i nie da się utrzymać polityki spójności na dotychczasowym poziomie. Została przyparta do ściany.

CZYTAJ TAKŻE: Budżet UE po 2020: Wyższe składki, wspólne podatki i niższe fundusze

Z powodu Brexitu i nowych wydatków na politykę migracyjną, bezpieczeństwa i obrony na politykę spójności, mającą służyć wyrównywaniu szans między regionami ma być nawet o 10-15 proc mniej pieniędzy. Polska ma otrzymać jeszcze mniej, ponieważ jak twierdzą informatorzy nie że każdy kraj dostanie równo o 10-15 proc. mniej na spójność.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zmieniając trochę klucze przydziału środków spowodujemy, żeby był większy przepływ na kraje Południa, bo uważamy, że tam jest obecnie gorzej niż w krajach Europy Środkowo-Wschodniej – twierdzi rozmówca radia. Polska może więc dostać od 16 do 24 mld euro mniej na politykę spójności czyli 56 – 64 mld na 7 lat. W ostatnich siedmiu latach Polska otrzymała 80 mld euro.

Kresy.pl / rmf24.pl

RMF FM: Polska może otrzymać nawet 30 proc. mniej na politykę spójności
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz