Petycja do prezydenta USA Donalda Trumpa dotyczy zagrażającej polskiej racji stanu tzw. ustawy 447 o dotyczącej wsparcia przez amerykańską administrację żydowskich roszczeń.

Petycję pojawiła się na stronie Białego Domu w zakładce „We the People”. Do tej pory podpis pod nią złożyło niemal 2,5 tys. osób. Jeśli do 22 maja pod petycją dotyczącą ustawy 447 zebranych zostanie 100 tys. podpisów, to amerykański prezydent będzie musiał w ciągu 60 dni udzielić na nią odpowiedzieć.

Autorzy petycji ws. ustawy 447 napisali w niej: Przywrócenie bezpotomnej własności opartej na pochodzeniu etnicznym jest bezprecedensowe w historii prawa i doprowadzi do spustoszenia w wielu dziedzinach. Ta ustawa jest w szczególności skierowana przeciwko Polsce, która w przeszłości udzielała schronienia polskim obywatelom pochodzenia żydowskiego. Niektóre organizacje żądają od Polski co najmniej 65 miliardów dolarów mienia.

Ustawa 447 pozwala na wspieranie przez rząd Stanów Zjednoczonych roszczeń majątkowych organizacji żydowskich. Dokument ten otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego. Chodzi tu głównie o znajdujące się w Polsce nieruchomości państwowe, które są dziś własnością samorządu terytorialnego lub skarbu państwa.

W marcu br. informowaliśmy, że amerykańscy senatorowie napisali do premiera Mateusza Morawieckiego list z żądaniem, aby uwzględnił Żydów w reprywatyzacji.  Inicjatorami listu są Republikanin Marco Rubio i Demokratka Tammy Baldwin. Podpisało się pod nim 57 innych senatorów. W tym lider Demokratów w Senacie Chuck Schumer i czołowy neokonserwatysta John MCain. List jest powtórzeniem stanowiska wyrażonego przez Światową Żydowską Organizację Restytucji (World Jewish Restitution Organization – WJRO). Amerykańscy politycy krytykują w nim brak reprywatyzacji w Polsce. „Polska jest jedynym poważnym państwem Europy, które do tej pory nie przyjęło narodowej, kompleksowej ustawy przewidującej restytucję mienia bądź odszkodowania za własność prywatną” – pisali senatorowie, żywiąc „nadzieję, że wkrótce to nastąpi”.

Kresy.pl / dorzeczy.pl

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. donald
  donald :

  Ustawa 447, teraz apel 50 amerykanskich kongresmanow zaniepokojonych wielkim antysemityzmem w Polsce, niejaki p.Duda ktore jest pelnomocnikiem Jonny Danielsa na Polske….
  Polska bedzie sie miala znacznie lepiej nie majac takich „przyjaciol” jak Ukraina, USA i Izrael.
  Uwazam ze dla dobra Polski najlepsze jest poproszenie amerykanskich soldatow by wyniesli sie z Polski.

 2. zefir
  zefir :

  Powtórzę to co napisałem na YouTube,jako komentarz do wypowiedzi b.szefa MSZ: Bezalternatywna polityka zagraniczna PiSu,wmawiająca sobie ussmańskiego draństwa jako sojusznika doprowadziła „Polaczków” do politycznego nocnika,ściślej żydowskiego niewolnika.Witold z sensem gada,szkoda tylko,że gdy był szefem MSZ również kulił ogon pod swój zad.Generalnie,do czynienia mamy z zakłamaniem Narodu Polskiego przez jego władzę z przemilczaniem niebezpoeczeństwa zagrażającego Polsce na miarę paktu Robbentrop-Mołotow,tym razem w wydaniu Netanjahu-Trump.To nie przesada,to ewidentna zdrada interesów Polaków i Polski przez jej politycznych i rządowo-prezydenckich sprzedawczyków. Do własnego cytatu dodam jeszcze,że błogie Polaków czekanie na ussmańskie zmiłowanie skończy się żydowskim i lichwiarskim Polaków wycyckaniem-takie jest moje przekonanie.Jeśli pamięć mnie nie zwodzi,to już w czerwcu br władze Polin gościć będą ok.setki żydowskich szpeców od nienależnej lichwy w celu zadekretowania sposobu i wielkości polskiej rekompensaty majątkowo-finansowej dla żydowskich obłudników przemysłu holokaustu.Obódż się Narodzie Polski,nie pozwalaj siebie i swych potomków okradać przez żydowską podstępną żmiję,oraz jej ussmańskiego protektora.

 3. lp
  lp :

  Polonia walczy o kraj – pisi rząd i patriota inaczej Duda nadal milczą w tej kwestii. Jedyne co od nich słychać to uniżone błagania, żeby jankesi więcej swojego wojska w Polsce zainstalowali. Targowica XXI wieku a gęby pełne frazesów o miłości Ojczyzny!