Niemiecki koncern Rheinmetall planuje wspólnie z ukraińskim koncernem „Ukroboronprom” produkcję transporterów opancerzonych Fuchs na Ukrainie.

Jak  poinformował w sobotniej  rozmowie z Bildem prezes Rheinmetall Armin Papperger, niemiecki koncern Rheinmetall planuje wspólnie z ukraińskim koncernem „Ukroboronprom” produkcję transporterów opancerzonych Fuchs na Ukrainie.

„Zaczniemy tam od konserwacji i naprawy pojazdów ratowniczych i chcemy jak najszybciej produkować pojazdy opancerzone, takie jak pojazdy opancerzone Fuchs” – powiedział Papperger. Według niego Ukraina jest również zainteresowana nowoczesnym czołgiem Pantera i bojowym wozem piechoty Lynx.

„Ale pierwszym krokiem jest zaspokojenie pilnych potrzeb kraju w jego walce obronnej” – powiedział szef Rheinmetall.

Zapytany, czy obawia się uruchomienia produkcji na Ukrainie w obliczu rosyjskich ataków rakietowych, odpowiedział: „Ukraina ma skuteczne środki obrony przed atakami na wrażliwe cele, głównie dzięki pomocy Zachodu. Elektrownie i inne przedsiębiorstwa przemysłowe też działają i są natychmiast naprawione w przypadku uszkodzenia”.

Przypomnijmy, że niedawno dyrektor generalny Rheinmetall Armin Papperger poinforormował w wywiadzie dla Handelsblatt, że niemiecka firma  planuje rozszerzyć produkcję systemów obrony przeciwlotniczej, sprzętu motoryzacyjnego i amunicji na Ukrainie. „Trwają próby zawarcia w najbliższych tygodniach pewnych umów o współpracy i tworzeniu spółek joint venture z ukraińskimi firmami” – powiedział. Zaznaczył też, że inwestycje w nowe przedsiębiorstwa będą pochodzić ze strony państwa ukraińskiego. Jako przykład współpracy Armin Papperger podał plan budowy czołgów Pantera na Ukrainie.

Jak informowaliśmy w marcu, niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall chce zbudować na Ukrainie fabrykę nowych czołgów KF51 Pantera.

Kresy.pl/Bild

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply