Rosyjska Flota Czarnomorska zaczęła śledzić ruchy niszczyciela rakietowego USS Donald Cook (DDG-75) Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych typu Arleigh Burke (DDG-75), który wpłynął na Morze Czarne – poinformowały w sobotę rosyjskie siły zbrojne.

Radary Floty Czarnomorskiej zaczęły śledzić ruchy niszczyciela rakietowego USS Donald Cook, który wpłynął na Morze Czarne 23 stycznia 2021 r. – poinformowano w komunikacie cytowanym przez agencję „Tass”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Agencja przypomina, że USS Donald Cook wpłynął na wody Morza Czarnego także 23 listopada 2020 r. Eskortowała go wówczas Flota Czarnomorska.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Statki Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych regularnie odwiedzają Morze Czarne. Według rosyjskiego resortu obrony obecność wojskowa okrętów wojennych państw nieleżących nad Morzem Czarnym nie sprzyja stabilizacji w regionie.

Stany Zjednoczone powołują się z kolei na konwencję z Montreux, która reguluje przepływ okrętów wojennych przez Bosfor i Cieśninę Dardanelską.

Przypomnijmy, że w połowie września ubiegłego roku amerykański niszczyciel rakietowy USS Roosevelt wpłynął ma Morze Czarne. Jego ruchy śledziła rosyjska fregata „Admirał Essen”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Z kolei w lipcu 2020 roku na wody Morza Czarnego wpłynęły dwie grupy okrętów NATO, które wzięły udział w rutynowych operacjach i ćwiczeniach organizowanych przez marynarki wojenne Ukrainy i Bułgarii.

Zobacz także: Amerykański niszczyciel rakietowy opuścił Morze Czarne – Flota Czarnomorska monitoruje okręty NATO

tass.com / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz