Włoski Unicredit ma sondować stronę Polską w sprawie repolonizacji banku.

Jak podał „Puls Biznesu” drugi największy bank w Polsce może wkrótce zmienić strukturę właścicielską. Informacje o potencjalnej sprzedaży banku Pekao SA pojawiały się wprawdzie od wielu lat, to złe wyniki finansowe grupy Unicredit sprawiły, że nabrały one realnych kształtów.

W samym 2016 roku przynajmniej dwa razy na rynkach pojaiwała się informacja o potencjalnym wyjściu włoskiej grupy Unicredit z Polski. Włoski gigant wciąż borykający się z skutkami kryzysu i potrzebuje dofinansowania. Według komentujących sprawę ekspertów, dodatkowa emisja akcji lub obligacji raczej nie będzie możliwa, a wprowadzenie oszczędności przyniesie efekty zbyt późno. W takim wypadku sprzedaż części aktywów staje się bardzo prawdopodobna.

Według „Pulsu Biznesu” najłatwiejszy w sprzedaży byłby bank Pekao, pomimo styczniowych zapewnień jego prezesa Luigiego Lovaglio, że „nie wyobraża sobie takiej sytuacji”. Gazeta podała, że Unicredit jest w trakcie sprawdzania, czy polska strona nie byłaby zainteresowana repolonizacją drugiego największego banku w Polsce.

Na razie nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, a podejmować je będzie szef grupy Unicredit.

kresy.pl / tvp.info / pb.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz