Watykan opublikował we wtorek uaktualniony program pielgrzymki papieża Franciszka na Litwę. – informuje The Baltic Times. Papież będzie przebywał w krajach bałtyckich od 22. do 25. września br.

Po przybyciu do Wilna w sobotę 22. września Franciszek ma spotkać się z litewską prezydent Dalią Grybauskaite i przemówić do najwyższych urzędników tego kraju, przedstawicieli rządu, dyplomatów i innych zebranych na placu przed Pałacem Prezydenckim.

Później papież odwiedzi Kaplicę Ostrobramską i spotka się z młodzieżą na Placu Katedralnym w Wilnie.

W niedzielę 23. września, Ojciec Święty uda się do Kowna, gdzie odprawi mszę świętą i poprowadzi modlitwę Anioł Pański w parku Santakos, a także spotka się z księżmi, zakonnikami i zakonnicami oraz klerykami w kowieńskiej katedrze. Tego samego dnia papież wróci do Wilna, aby pomodlić się przy pomniku wileńskiego getta na Starym Mieście oraz odwiedzić Muzeum Okupacji i Walki o Wolność.

Część podróży po Litwie będzie odbywała się za pomocą otwartego papamobile. Najdłuższa droga, jaką pokona Franciszek w tym samochodzie, będzie prowadzić z Kaplicy Ostrobramskiej do wileńskiej katedry. Wierni będą mogli zobaczyć papieża z bliska także podczas jego przejazdu tego samego dnia z katedry do nuncjatury apostolskiej oraz w niedzielę, gdy przyjedzie papamobile do parku Santakos. Również w niedzielę kolumna papieskich samochodów przejedzie z Placu Łukiskiego w Wilnie do nuncjatury apostolskiej.

W poniedziałek 24. września Franciszek poleci na Łotwę a swoją pielgrzymkę do krajów bałtyckich zakończy we wtorek 25. września w Estonii. Według programu pielgrzymki podanego jeszcze w lipcu br. na Łotwie Franciszek ma być przywitany przez prezydenta kraju w Pałacu Prezydenckim. W programie przewidziano również m.in. ekumeniczne spotkanie w katedrze w Rydze i odprawienie mszy świętej w bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Agłonie. Podobnie zaplanowano pobyt Ojca Świętego w Estonii. Po przywitaniu w Pałacu Prezydenckim papież odbędzie m.in. ekumeniczne spotkanie z młodzieżą w luterańskim kościele św. Karola i odprawi mszę świętą na Placu Wolności w Tallinie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wizyta Ojca Świętego zbiega się ze 100-leciem ogłoszenia niepodległości przez te trzy kraje. Jest to pierwsza po 25 latach podróż papieża do krajów bałtyckich. Poprzednio Litwę, Łotwę i Estonię odwiedził w 1993 roku Jan Paweł II.

CZYTAJ TAKŻE: Były nuncjusz oskarżył Franciszka o ignorowanie doniesień o aferach seksualnych w Kościele

Kresy.pl / The Baltic Times / Vatican News

Podano szczegóły pielgrzymki papieża na Litwę
Oceń ten artykuł

Tagi: , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz