Każdy z hodowców uiszczał opłatę 2 zł za każdego gołębia biorącego udział w zawodach. Łącznie zebrano więc około 70 tys. zł., które zostaną przeznaczone na budowę kościoła w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie.

Nietypową akcję wsparcia budowy kościoła rzymskokatolickiego w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie zorganizowało Stowarzyszenie „Sanctus Paulus” z Bydgoszczy we współpracy ze Związkiem Hodowców Gołębi Pocztowych. Gołębiarze z Polski i Słowacji w ramach Memoriału Jana Pawła II – Złoty Lot wypuścili na polach pod Brukselą 35 tys. gołębi, które wyruszyły w drogę powrotną do swoich macierzystych gołębników.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1516 PLN    (6.89%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Każdy z hodowców uiszczał opłatę 2 zł za każdego gołębia biorącego udział w zawodach. Łącznie zebrano więc około 70 tys. zł. Zebrane środki zostaną przekazane na budowę kościoła św. Jana Pawła II we Lwowie. Jak podaje strona archidiecezji lwowskiej, parafia dopiero rozpoczyna budowę budynków sakralnych, w których mogłaby rozwijać działalność ewangelizacyjną, edukacyjną i charytatywną. „Rozpoczynamy budowę od tymczasowej kaplicy, która będzie przy miejscu budowania zasadniczego kościoła, i w którym również, niewielkiej kaplicy, będą odbywały się codzienne zajęcia świetlicowe dla dzieci i – i co jest ważne – sama katechizacja dorosłych” – mówił ks. Grzegorz Draus, proboszcz parafii.

Jak powiedział Aleksander Grzybek, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia „Sanctus Paulus” w Bydgoszczy, zawody, które stały się „strzałem w dziesiątkę” i zdobyły uznanie hodowców gołębi, były inicjatywą Wiesława Miętkiewicza. Memoriał objął honorowym patronatem metropolita lwowski, abp. Mieczysław Mokrzycki.

Podczas zawodów gołębie miały do pokonania trasę od 400 do 1000 km, w zależności od położenia punktu końcowego lotu. Stąd też o zwycięstwie w zawodach nie decydował czas przelotu, lecz średnia prędkość przelotu. Mające najbliżej do domu gołębie z Międzyzdrojów pokonały trasę lotu w nieco ponad 5 godzin.

Memoriał Jana Pawła II – Złoty Lot odbył się pod koniec lipca br., jednak archidiecezja lwowska powiadomiła o nim dopiero w dniu dzisiejszym. Organizatorzy rozważają przeprowadzenie następnych takich zawodów, tym razem z Ukrainy na Śląsk.

CZYTAJ TAKŻE: Polacy ze Lwowa walczą o kościół św. Marii Magdaleny

rck.lviv.ua / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz