Władza Poznania przekażą 23 tys. zł organizacji homoseksualistów “Grupa Stonewall” za to, że ta zorganizuje warsztaty dla uczniów poznańskich szkół.

Informację taką podał w poniedziałek wieczorem portal epoznan.pl za Radiem Poznań. 23 tys. zł zostanie przekazane organizacji LGBT w ramach projektu “szkoła strefą wolną od homofobii i transfobii”. Portal zacytował wypowiedź Magdalenę Pietrusik-Adamska dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w urzędzie miejskim Poznania – “w projekcie zaplanowano wykład otwarty na temat przeciwdziałania homofobii i transfobii szkolnej w świetle prawa polskiego i międzynarodowego”.

Grupa Stonewall ma szkolić nie tylko uczniów poznańskich szkół, ale też pracujących w nich nauczycieli i pedagogów, Jej działania obejmują tak zwane warsztaty antydyskryminacyjne.

Na działania organizacji homoseksualistów przeznaczono ponad jedną piątą całego budżetu na “upowszechnianie i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działania wspomagających rozwój demokracji”, na co w tym roku miasto Poznań przeznaczyło prawie 100 tys. zł. Więcej środków otrzymała tylko Fundacja Motylarnia – 51 tys. złotych, które zostaną przeznaczone między innymi na zorganizowanie warsztatów uczących radzić sobie ze złością.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak znany jest ze zdecydowanie liberalnych poglądów i polityki. Miasto od lat jest jednym z głównych ośrodków działań ruchu LGBT i ruchu anarchistycznego. Władze miasta pod zwierzchnictwem Jaśkowiaka znane są również z promigracyjnego nastawienia – uruchomiły między innymi infolinię w języku ukraińskim.

eponzan.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply