Strona ukraińska podała informacje o szeregu uderzeń pocisków w obwodzie mikołajowskim na zapleczu frontu południowego.

Agencja informacyjna UNIAN zacytowała oświadczenie Dowództwa Operacyjnego „Południe”. „Zmasowane uderzenie rakietowe nastąpiło na południu Ukrainy, w tym z użyciem lotnictwa z kierunku Morza Czarnego. Wystrzelono kilka pocisków wystrzeliwanych z powietrza” – można przeczytać w oświadczeniu ukraińskiego dowództwa.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Z kolei „W regionie Odessy trafienia w prywatne zabudowania nadmorskich wsi, następnie pożar. Ratownicy są na miejscu. Wstępnie – nie ma ofiar. W rejonie Mikołajowa zaatakowano dok infrastruktury i metali nieżelaznych” – można przeczytać w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że w tym samym czasie doszło do trafień w rejonie mikołajowskim pociskami rosyjskiego systemu obrony powietrznej S-300 wystrzelonymi z okolic kontrolowanego przez Rosjan Chersonia. Pociski spadły na przedmieścia Mikołajowa, trafiły teren targu samochodowego.

Czytaj także: Zełenski chce szybkiej ofensywy przeciw Rosjanom

Według szefa obwodowej administracji wojskowej Mikołajowa Witalija Kima, rankiem doszło do ataku rakietowego na to miasto. „Rano 26 lipca przeprowadzono zmasowany atak” – powiedział Kim – „Według wstępnych informacji obiekt infrastruktury krytycznej i przedsiębiorstwo transportu samochodowego zostały trafione pociskami i ich odłamkami. Wstępnie – nie zgłoszono żadnych ofiar. Szczegółowe informacje są ustalane”.

Kim powiedział również, że w okolice miasta trafiają pociski wystrzeliwane z powietrza. Ponadto podjęto próbę uderzenia w infrastrukturę portową miasta.

Czytaj także: Rosyjskie rakiety uderzyły w centrum miasta na zachodniej Ukrainie [+VIDEO]

unian.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz