W centrum Winnicy doszło do pożaru spowodowanego przez uderzenie pocisków rakietowych. Są ofiary śmiertelne.

Według szefa policji Ihora Klimenko na położone na zachodniej Ukrainie miasto spadły trzy pociski. Twierdzi on, że rakiety lub jedna rakieta trafiła w budynek biurowy wskutek czego doszło do również do uszkodzeń okolicznych budynków mieszkalnych, jak zrelacjonował portal „Dzerkało Tyżnia”.

Klimenko podał liczbę dwóch zabitych i sześciu rannych w wyniku wybuchów pocisków. W miejscu uderzenia jednej z rakiet doszło do pożarów zaparkowanych samochodów. Płomienie objęły według niego około 50 maszyn. Miejscowa straż pożarna podjęła akcję gaśniczą.

 

Agencja UNIAN podaje inne szacunki strat ludzkich. Według niej na skutek uderzenia rakiet w Winnicy zginęło 12 osób, a 25 odniosło obrażenia. Inaczej też szacuje liczbę spalonych samochodów – na 25.

Czytaj także: Ukraina: Rosyjski ostrzał rakietowy przy granicy z Polską. Rakiety wystrzelono z Morza Czarnego

zn.ua/unian.net/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Roman1
    Roman1 :

    Przez 8 lat zachód ani razu nie wezwał Ukrainy do zaprzestania bombardowania Doniecka, nie zagroził jej karami za brak aktu oskarżenia w sprawie zbrodni popełnionej przez Ukraińców w Odessie. To się nazywa sprawiedliwość, bo w Polsce to jeszcze jest prawo w koniunkcji ze sprawiedliwością. PO jest jednak jeszcze gorsza.