Były doradca byłego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, a obecnie jego współpracownik we władzach partii Europejska Solidarność Jurij Biriukow ma ochotę na dokonanie „rzezi” w Donbasie.

Ukraińska agencja informacyjna Ukrajinśki Nowyny odnotowała we wtorek zamieszczenie przez Biriukowa wpisu na Facebooku zapowiadającego „rzeź” w Donbasie.

Współpracownik byłego prezydenta poskarżył się w swoim wpisie na zablokowanie ulic Kijowa przez wiernych Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego, którzy procesją uczcili we wtorek 1033. rocznicę chrztu Rusi. Według Ukrajinśkich Nowyn w procesji wzięło udział 30 tys. ludzi. Z tego powodu do Biriukowa nie dotarła dostawa pił łańcuchowych zakupionych najprawdopodobniej w celu przekazania Siłom Zbrojnym Ukrainy.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński intelektualista: rzeź wołyńska była konieczna

„Kurier miał [je] dziś dostarczyć do biura, ale ponieważ na Ławrskiej jakiś sabat z dzwonkami, zadzwonił i poprosił, żeby przełożyć na jutro” – napisał Biriukow. „A można by nagrać świetny film… coś tam o masakrze piłą mechaniczną” – dodał aktywista używając słowa „rieznia”, które dosłownie tłumaczy się jako „rzeź”.

Jak wynika z niektórych reakcji w sieci, słowa Biriukowa zostały odebrane jako sugestia dokonania rzezi wśród uczestników procesji. Biriukow zapowiedział jednak dokonanie masakry w innym miejscu – w Donbasie.

„Ogólnie, pomagajcie. Masakrę [rzeź – red.] piłami mechanicznymi dokonamy w innym rejonie, ten rejon nazywa się OOS [Operacija Ob’jednanych Sył – nazwa ukraińskiej operacji wojskowej w Donbasie – red.]. – napisał Biriukow namawiając do wpłacania pieniędzy na jego organizację zajmującą się dostarczaniem wsparcia dla ukraińskiego wojska.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińcy – czy na pewno bliscy kulturowo?

Kresy.pl / Ukranews

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz