Urzędujący mer Kijowa, były zawodowy mistrz świata w boksie Witalij Kliczko pozostanie na swoim stanowisku – podała w piątek miejska terytorialna komisja wyborcza w Kijowie po przeliczeniu 100 proc. głosów oddanych w wyborach samorządowych.

Mimo że wybory samorządowe na Ukrainie odbyły się 25 października, wciąż nie są znane wyniki wyborów w wielu okręgach. Dopiero w piątek miejska terytorialna komisja wyborcza w Kijowie podała wyniki wyborów po przeliczeniu wszystkich głosów. Okazało się, że w wyborach mera ukraińskiej stolicy nie będzie potrzebna dogrywka – Witalij Kliczko zdobył 50,52 proc. głosów, tym samym zapewniając sobie kolejną kadencję. Głosowało na niego 365 161 osób.

Na kolejnych miejscach znaleźli się Ołeksandr Popow z Platformy Opozycyjnej – Za Życiem (68 757 głosów), Serhij Prytuła z partii Hołos (56 900 głosów) i Ołeksij Kuczerenko z Batkiwszczyny (45 823 głosy). Dopiero na piątym miejscu znalazła się Iryna Wereszczuk z rządzącej na Ukrainie partii Sługa Narodu. Głosowało na nią zaledwie 39 321 kijowian, co daje wynik 5,44 proc. głosów. Andrija Palczewśkiego poparło 38 360 głosujących.

Podano także wyniki wyborów do rady miasta Kijowa. Mandatami radnych podzieli się 7 ugrupowań: Europejska Solidarność (20,52 proc. głosów), UDAR (19,98 proc.), Jedność (8,74 proc.), OPZŻ (7,81 proc.), Sługa Narodu (7,53 proc.), Batkiwszczyna (7,49 proc.) i Hołos (5,97 proc.).

Zgodnie z ukraińskim prawem rezultaty wyborów samorządowych mają zostać podane w ciągu 12 dni od głosowania – oznacza to, że termin ten upływa dzisiaj o północy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Wybory samorządowe na Ukrainie: niska frekwencja, słabe wyniki Sługi Narodu

Kresy.pl / Ukrinform

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz