Greckokatolicki ksiądz Ihor Car, laureat nagrody imienia Bohatera Ukrainy Stepana Bandery, napisał książkę, z której wynika, że Ukraina była kolebką ludzkości.

O wydaniu książki „Ukraina – praojczyzna ludzkości” poinformował w środę w mediach społecznościowych przewodniczący Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego Eduard Dolinski. Według niego dzieło księdza Cara zostało wydane we Lwowie.

„Autor, na podstawie dokumentalnych i naukowych studiów dochodzi do wniosku, że Ukraińcy są najstarszym narodem, który nie tylko dał światu 200 tysięcy pieśni, ale także ukształtował historię ludzkości. W książce twierdzi się, że Biblia mówi o Ukraińcach, którzy przybyli do Jerozolimy w II wieku p.n.e. Ukraińcy są najstarszym narodem na świecie. Osiedlili się 6 tysięcy lat temu w Europie, Azji i Afryce. W IV tysiącleciu p.n.e. Ukraińcy osiedlili się w Palestynie.” – opisuje treść książki Dolinski.

Jak napisał przewodniczący Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego, z książki ma również wynikać, że cyfry arabskie wymyślono na Ukrainie, skąd trafiły do Indii a później wróciły do Europy. Ukraińcy mieli również opracować sanskryt, język angielski, napisać Rygwedę, a plemiona Aryjczyków z Ukrainy założyć Iran.

„10 tysięcy lat temu Ukraińcy wymyślili łuk i strzały. 13 wieków temu cała Europa Środkowa była zamieszkana przez Ukraińców. Rzymski historyk Marek Junianus Justynus przekonywał, że Ukraińcy są starsi od Egipcjan. Ukraińskie kobiety założyły królestwo Amazonek. Ukraińcy podbili i zhołdowali całą Azję. Od Ukraińców pochodzą również Sumerowie, którzy założyli 5 tys. lat temu Sumer”. – relacjonuje Dolinski.

Żydowski działacz z Ukrainy podkreślił, że autor książki, greckokatolicki ksiądz Ihor Car jest laureatem nagrody imienia Bohatera Ukrainy Stepana Bandery przyznawanej przez władze obwodu lwowskiego a jego książka otrzymała pozytywne opinie naukowców z Uniwersytetu Lwowskiego – Iryny Kowal, Wiktora Hołubki i Josyfa Łosia.

Dzieło księdza Cara jest dostępne również w formie elektronicznej w internecie. „To niezwykle ciekawy materiał na temat historii Ukrainy, mało znane fakty, postulaty, hipotezy, które autor z powodzeniem zilustrował myślami wybitnych ludzi. Naukowcy i artyści światowej klasy przekonują nas o autentyczności i prawdziwości powyższego. Oczywiście niektóre tezy wymagają jeszcze badań, ale autor ma prawo do swoich opinii i odpowiednich twierdzeń” – napisali wspomniani naukowcy o książce „Ukraina – praojczyzna ludzkości”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że podobne tezy propaguje ukraiński pisarz i polityk Rostysław Nowożeniec. Posuwał się on nawet do twierdzenia, że Jezus był „pradawnym Ukraińcem”, który mówił gwarą łemkowską.

PRZECZYTAJ:
„Jezus był Ukraińcem, a Ukraińcy wymyślili koło i stworzyli pierwszą cywilizację” [+VIDEO]
Nowożeniec: Jezus na krzyżu mówił po ukraińsku [+VIDEO]

O tym, że podobne twierdzenia padają na podatny grunt świadczy sprawa byłego już konsula Ukrainy w Hamburgu Wasyla Maruszczyncia, który będąc jeszcze czynnym dyplomatą zamieszczał w mediach społecznościowych wpisy opisujące Ukrainę jako kolebkę ludzkości. Promował także treści neonazistowskie, za co wyrzucono go z pracy w ukraińskim MSZ.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Accipiter
  Accipiter :

  Prymitywne plemię debilów. Nawed swoje godło mają adekwatne to poziomu jaki sobą reprezentują. Widły do gnoju to znak rezunów. A gnój to naturalne środowisko bytowania ukraińców. Niestety z winy historii przy sporym udziale Polski plemię to zostało wyrwane ze swojego naturalnego środowiska bytowego. Po opuszczeniu gnojownika u osobników tego ludzkiego podgatunku zaczeły się uwidatniać skłonności do sadyzmu, bestialstwo, czerpania satysfakcji z zadawania bólu innym. Do tej pory skłonności te były tłumione przez wyziewy z gnojownika. Konsekwencją tego były rzędzie dokonywane przez stada rezunów na nieuzbrojonych polskich kobietach i dzieciach. Od i cała historia ukraińców.

  • Accipiter
   Accipiter :

   Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych chłonków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.

  • uvara
   uvara :

   @uvara dopiero co wyszedł z gnojnika, jeszcze wideł nie zdążył wyczyścić, ale to on dał początek wszystkiemu z czego dzisiaj korzysta Europa – pismo, nauki ścisłe i humanistyczne, rolnictwo, myślistwo… i w końcu zajmie należne mu miejsce w historii ludzkości, przez tyle wieków w zazdrości umniejszane i szkalowane przez mniej zdolnych i zazdrosnych Moskali i Lachów.

 2. Gaetano
  Gaetano :

  Takie ścierwa, jak ten pałający nieskrywaną miłością do Polaków i innych neobanderowski „ksionc”, niczym nie różnią się od swych poprzedników sprzed raptem kilkudziesięciu lat. Naiwnością byłoby powątpiewanie w to, że tradycja ukrów święcenia wideł, cepów i noży nie była tam zawsze kultywowana i pielęgnowana; tliła się, była nieco skrywana. A chęć udowodnienia światu swej „wyjątkowości” w sobie znany sposób zatacza tam coraz szersze kręgi.

 3. zp
  zp :

  Książka ukazała się w złym terminie. 3 msc za wcześnie – 1.04 to dobry termin. Ewentualnie możne to traktować jako jedna z baśni dla dzieci pod choinkę. Chociaż w obu terminach jest szkodliwa. Pamiętam, jak mnie i innych, karmiono takimi opowieściami o niezwyciężonym narodzie radzieckim. Stirlitz, Łysenko, no i ojciec wszech nauk sam J. Stalin. Film o Czapajewie….. Już sobie wyobrażam piwiarnię, w której, niezwyciężenie bojownicy z Krymu lub Donbasu opowiadają powyższe brednie.

 4. zefir
  zefir :

  Objawił się,ale banderowski świr Ihor Car,który w obłęd popadł i bezwstydnie gatunek homo sapiens okłamuje,jakoby ludobójcza Ukraina była praojczyzną ludzkości. Bzdury wypisuje,tymi pierdołami się szprycuje ku chwale kabaretowej wielkości-uznanie szowinistycznych banderów zyskuje.Tupet ma wybitnie stepowy,hamulców cywilizacyjnych nie uznaje,więc sobie dowolnie świruje.

 5. marvix
  marvix :

  Wielkie ego i malutki rozumek.. tak to się objawia. To tylko potwierdza, że za rzezią wołyńską stał w dużej mierze kościół grekokatolicki. Już w latach 30-tych XX wieku rozwijał sie tam nacjonalizm. Sam Bandera był synem popa. Ich 'papierz' czyli Szeptycki organizował obrzędu ku czci Hitlera. Bez ich wsparcia i 'nabożeństw' zwykli ludzie nie byli by skłonni do takiego bestialstwa… OK, OUN/UPA miał bardzo sprawną maszynę propagandową opartą na fanatykach (którzy wyssali chore dogmaty Dońcowa), ale za bandami OUN/UPA tak naprawdę maszerowały rzesze lokalnej czerni uzbrojonej w siekiery, widły, piły… którzy nasłuchali się w kościołach o 'usprawiedliwiej rzezi na 'lachach” i morzu krwi, którą trzeba przelać aby się od nich uwolnić. NA SZCZĘŚCIE NKWD po wojnie rozprawiło się z tym grekokatolickim faszystowskimi klechami. Niemniej obecnie jak widzimy się to odradza… Słudzy Boga… ja bym powiedział słudzy Ukrainy, a czynami słudzy szatana.