W Donbasie zginęło dwóch ukraińskich żołnierzy

Ukraińskie siły zbrojne zarzuciły donbaskim separatystom, że przyczynili się do śmierci dwóch ukraińskich żołnierzy.

Jak podała we wtorek ukraińska państwowa agencja prasowa Ukrinform, służba prasowa Grupy Operacyjno-Taktycznej „Wschód” podała, że w wyniku ostrzału ukraińskich pozycji przez „rosyjskich najemników” w pobliżu miejscowości Newelśke w obwodzie donieckim zginął ukraiński żołnierz, a inny został zabity w pobliżu miejscowości Stepne w wyniku eksplozji nieznanego ładunku wybuchowego.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Dzisiaj, 6 kwietnia, w rejonie odpowiedzialności grupy operacyjno-taktycznej grupy +Wschód+ siły zbrojne Federacji Rosyjskiej po raz kolejny złamały zawieszenie broni i ostrzelały pozycje ukraińskich obrońców w pobliżu miejscowości Newelśke” – podała strona ukraińska.

Według niej pierwszy z ukraińskich żołnierzy został śmiertelnie ranny w wyniku ostrzału moździerzowego.

Według Grupy Operacyjno-Taktycznej „Wschód” drugi ukraiński żołnierz zginął po tym, jak ukraiński pojazd wojskowy wyleciał w powietrze po najechaniu na „nieznane urządzenie wybuchowe” w pobliżu miejscowości Stepne.

Agencja Ukrinform podaje, że w rejonie operacji ukraińskiej armii w Donbasie „siły zbrojne Federacji Rosyjskiej” w ciągu ostatniej doby 7 razy naruszyły zawieszenie broni.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak podawaliśmy, w ostatnim czasie władze Ukrainy oświadczyły, że nie będą brać udział w posiedzeniach trójstronnej Grupy Kontaktowej stworzonej dla rozwiązania konfliktu w Donbasie. Decyzję tę umotywowano tym, że rozmowy odbywają się w Mińsku na Białorusi, którą uznano za państwo prorosyjskie.

Decyzja władz Ukrainy o zawieszeniu posiedzeń Grupy Trójstronnej nastąpiła w sytuacji wzrostu napięć w Donbasie. W ostatnich tygodniach doszło tam do wzrostu aktywności militarnej i liczby ofiar. Obie strony konfliktu oskarżają się o koncentrację sił zbrojnych w rejonie konfliktu i zbrojne „prowokacje”.

Kresy.pl / ukrinform.ua

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz