Za tygodniowy świąteczny wypoczynek ukraiński prezydent zapłacił pół miliona dolarów – wynika z ustaleń ukraińskich dziennikarzy.

Ukraiński prezydent Petro Poroszenko spędził incognito z rodziną prawosławne Boże Narodzenie na Malediwach wynajmując całą wyspę – podali w czwartek ukraińscy dziennikarze w programie „Schemy” (Schematy), wspólnym projekcie Radia Swoboda i kanału „UA:Perszyj”.

Poroszenko miał przebywać ma Malediwach od 1 do 8 stycznia br. w hotelu Cheval Blanc w kurorcie Owner’s Villa znajdującym się na osobnej wyspie. Razem z nim miało przebywać 2 dzieci i 7 osób dorosłych. Według „wiarygodnych źródeł” wynajęcie całej wyspy kosztowało 46 tys. dolarów za dobę. W sumie koszt świątecznego wyjazdu prezydenta oszacowano na co najmniej pół miliona dolarów. Poroszenko miał pokryć te koszty z własnych pieniędzy.

Ukraińscy dziennikarze twierdzą także, że zarówno Poroszenko, jak i jego rodzina podróżowali na Malediwy pod innymi nazwiskami. Natomiast w samym kurorcie ukraiński prezydent był zameldowany jako Mr. Petro Incognito (Ukraine).

Przypomnijmy, że Poroszenko jest piątym najbogatszym obywatelem Ukrainy. W ubiegłym roku po raz pierwszy stał się miliarderem. Był również proporcjonalnie najszybciej bogacącym się Ukraińcem. W ciągu roku zyskał aż 700 mln dolarów, a jego majątek przekroczył wartość miliard dolarów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / Hromadske
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Mr.Petro Incognito vel Walcman to światowiec,nic nam do tego.To,że Ukraińców w ciula robi,to ich sprawa–przecież swych firm mimo zobowiązań i obiecanek nie sprzedał.Nie kojarzę by Janukowycz tak bezczelnie z Ukraińcami igrał–pewnie banderowskiej tarczy nie miał,dziadowskimi światowymi jałmużnami Ukrainy nie sławił.Mr Petro swym przykładem banderowców mobilizuje,raj pod palmami im obiecuje,oby tylko zapomnieli o przygotowaniu dla Petra wisielczego powroza.