Deputowana ukraińskiej Rady Najwyższej Tatiana Czernowoł twierdzi, że ukraińskie siły zbrojne powinny prowadzić operacje dywersyjne na terytorium Rosji.

Czernowoł występowała 26 października w programie „Echo Ukrainy” w telewizji Priamij. Parlamentarzystka będąca członkiem Kolegium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedziała w czasie dyskusji w telewizyjnym studiu – „Wiecie u nas jest taka bieda – ostatnimi czasy wyleciały w powietrze nasz składy z amunicją. Wiecie, takie same składy są terytorium okupowanym [w Donbasie], które w nas strzelają, także są na granicy z Ukrainą, z rosyjskiej strony te co strzelają w nas”. Czernowoł nie miała wątpliwości co należy zrobić z magazynami uzbrojenia separatystów, ale też w Rosji – „do żadnej odpowiedzi na dywersję w ukraińskich składach [amunicji] nie doszło”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ukraińska parlamentarzystka komentowała w ten sposób przypadki zniszczeń w ukraińskich składach uzbrojenia do jakich doszło w tym roku. W marcu doszło do pożaru w największych na Ukrainie magazynach amunicji w Bałakliji na skutek czego armia ukraińska poniosła straty w wysokości miliarda dolarów. Zniszczeniu uległo około 100 tys. amunicji. Pod koniec września pożar doprowadził do zniszczenia sprzętu wojskowego drugim co do wielkości ukraińskim składzie w Kalinowce. Ukraińska armia, utraciła tam, według rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Nowosti, około 39 tys. ton amunicji.  9 października doszło do wybuchu i pożaru w składzie amunicji w Iczni.

ria.ru/youtube.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Ta członkini Kolegium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy,deputowana Tatiana Czernowoł „piękną”dywersję na terytorium Rosji proponuje,tak w stylu bandyckiego OUN-UPA,której ideologii hołduje.Problem w tym,że ta propozycja państwowym,banderowskim terroryzmem zalatuje,przez co na rakiety i bombki zasługuje.