Ukraińscy pogranicznicy zatrzymali przy granicy z Polską grupę migrantów z Indii [+FOTO]

Ukraińska straż graniczna poinformowała o zatrzymaniu grupy migrantów z Indii, którzy zamierzali nielegalnie przedostać się na teren Unii Europejskiej.

Lwowski oddział Państwowej Służby Granicznej Ukrainy (DPSU) poinformował w sobotę o zatrzymaniu z pobliżu granicy z Polską grupy nielegalnych migrantów z Indii. Mieli oni zamiar przedostać się na drugą stronę granicy.

Do zatrzymania migrantów doszło w piątek wieczorem. Funkcjonariusze z oddziału „Hrusziw” (Hruszów) zatrzymali w okolicy wsi Nahaczów (rejon jaworowski obwodu lwowskiego) mikrobus przewożący jako pasażerów czterech obywateli Indii w wieku od 22 do 27 lat. Podczas rozmowy mężczyźni nie potrafili jednoznacznie wskazać celu i trasy swojej podróży. Później okazało się, iż Hindusi posiadają wygasłe zezwolenia na pobyt czasowy na Ukrainie.

Zatrzymani obywatele Indii zostali przewiezieni na posterunek straży granicznej w celu ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia. Grozi im pociągnięcie odpowiedzialności za „nielegalne przekroczenie lub usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy państwowej Ukrainy”.

Kierowcy przewożącego migrantów grozi grzywna za naruszenie reżimu granicznego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak podawaliśmy we wtorek, funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali grupę piętnastu osób narodowości czeczeńskiej, które przekroczyły polsko – białoruską granicę wbrew przepisom. Decyzją sądu nielegalnych imigrantów umieszczono w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie oraz w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz