Grupa deputowanych ukraińskiej Rady Najwyższej wniosła poprawkę ustawy zakładającą zerwanie stosunków dyplomatycznych z Rosją.

Propozycja zerwania stosunków dyplomatycznych z Rosją znalazła się w poprawce do ustawy „o reintegracji Donbasu”. „Taka poprawka istnieje, ona istnieje pod numerem 595. Ona jest wniesiona przez grupę deputowanych ludowych z partii UKROP i tam oni proponują radzie ministrów w ciągu trzech miesięcy zerwać stosunki z Federacją Rosyjską” – agencja informacyjna RIA Nowosti cytuje deputowanego Rady Najwyższej Andrija Teteruka.

Wcześnie propozycję ustawowego zapisania zerwania stosunków dyplomatycznych z Rosją zgłaszał deputowany rządzącego Bloku Petro Poroszenki, ale prezydium prezydium rady twierdziło, że uczyniło to w złym terminie. Partia UKROP czyli Ukraińskie Zjednoczenie Patriotów, to niewielka partia założona przez otoczenia oligarchy Ihora Kołomojskiego. Do inicjatywy tej dołączyli znani ukraińscy nacjonaliści, tacy jak były przywódca Prawego Sektora, Dmytro Jarosz, Wołodymyr Parasiuk, Borisław Bierioza. Obecnie UKROP ma czterech deputowanych w Radzie Najwyższej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Projektu ustawy „o reintegracji Donabsu” przeszedł już pierwsze czytanie. Drugie zaplanowane zostało na posiedzenie Rady Najwyższej w połowie listopada. Do inicjatywy ukraińskich parlamentarzystów odniósł się już rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. uznał on, że taki ruch to kwestia suwerennej decyzji władz Ukrainy, ale w jego przekonaniu ewentualne zerwanie relacji dyplomatycznych zaszkodzi obywatelom obu państw.

Czytaj także: Ukraina: Wzrosły obroty handlowe z Rosją

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz